13. edycja Od Nowa Jazz Festival

Jazzowe wydarzenie rozpocznie się już 26 lutego (fot. jazz.umk.pl)

Od Nowa Jazz Festival już w przyszłym tygodniu będzie wydarzeniem, które skupi największe gwiazdy polskiego i światowego jazzu oraz ich fanów. Podczas tegorocznej edycji festiwalu będzie można usłyszeć między innymi kwartet Wojciecha Karolaka, kanadyjską formację Jacques Kuba Seguin Litania Projekt oraz Urszulę Dudziak z zespołem.

To już 13. edycja toruńskiego wydarzenia. Impreza potrwa od środy 26 lutego do niedzieli 2 marca. Codziennie będzie można wysłuchać dwóch koncertów – z wyjątkiem niedzieli, kiedy to będzie miał miejsce wspólny występ dziewięciu artystów.

Toruński festiwal jazzowy jest jedną z najważniejszych imprez tego typu w Polsce. Jak dotąd na scenie Od Nowy wystąpili między innymi Leszek Możdżer, Tymon Tymański, Jan Ptaszyn Wróblewski, Tomasz Stańko, Jarosław Śmietana, Contemporary Noise Quintet, Miłość czy Pink Freud. Festiwal łączy liczne odmiany jazzu i gatunków pochodnych, a zaproszeni goście należą do polskiej i światowej elity jazzmanów.

Cena karnetu na całą imprezę to 100 PLN (w dniu koncertu – 120 PLN), natomiast bilety na pojedyncze dni festiwalowe kosztują średnio 30 PLN (z wyjątkiem soboty – 40 PLN, i niedzieli – 20 PLN).