23. Finał WOŚP: wylicytuj rejs po Wiśle

Licytacja rejów po Wiśle odbyła się również w ubiegłym roku (fot. policja)

W niedzielę startuje 23. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.  Z tej okazji, Komendant Miejski Policji w Toruniu insp. Antoni Stramek przekazał na licytację WOŚP m.in. cztery vouchery na godzinne rejsy po Wiśle z toruńskimi policjantami. Licytacja odbędzie się na scenie ustawionej na Rynku Staromiejskim w Toruniu.

– Rejsy przewidziane są w sezonie letnim i będą mogły z nich  skorzystać dwie osoby – relacjonuje podinsp. Wioletta Dąbrowska, rzecznik prasowy toruńskiej policji. – Właściciele voucherów, będą mogli odbyć podróż specjalną policyjną łodzią po Wiśle.

Rejsy odbędą się hybrydową łodzią Parker 630, z silnikiem Veradomerkury, zaburtowym, czterosuwowym posiadającym 200 KM. Wyposażona jest w urządzenie GPS,  radar oraz echosondę umożliwiającą pływanie w trudnych warunkach atmosferycznych lub w nocy. Osiąga  prędkość do  80 km/h.

– Serdecznie zapraszamy do licytacji wszystkich, którzy w ramach  rejsu z płynąc  policyjną łodzią będą chcieli obejrzeć z poziomu rzeki Wisły nowy  toruński most im. gen. Elżbiety  Zawackiej, zwiedzić przepiękną krajobrazowo Kępę Bazarową oraz miejsca niedostępne z brzegu dla pieszych i innych obiektów pływających – zachęca podinsp. Dąbrowska.

Voucher na rejs,  będzie  można wylicytować w dniu 11.01.2015 roku na scenie głównej WOŚP  w Toruniu. Ponadto na licytację  trafią również dwie policyjne maskotki, polfinek symbol kujawsko- pomorskiej policji.