23-latek z Torunia usłyszał zarzut spowodowania wypadku na moście

Wypadek na moście, 22 kwietnia, fot. KMP Toruń

23-letni sprawca sobotniego wypadku na moście w Toruniu usłyszał zarzut umyślnego naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym. Okazało się również, że nigdy nie miał uprawnień do kierowania pojazdami. Prowadząc audi miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie i bezpośrednio po doprowadzeniu do wypadku uciekł z miejsca zdarzenia. Grozi mu do czterech i pół roku więzienia.

Przypomnijmy: w minioną sobotę 22 kwietnia około godziny 13:30 dyżurny toruńskiej Policji otrzymał informację o wypadku, do jakiego doszło na moście im. Józefa Piłsudskiego  w Toruniu. Na miejsce natychmiast udały się patrole ruchu drogowego oraz z Komisariatu Policji Toruń Śródmieście.

– Czarne audi jechało od strony Placu Rapackiego w kierunku Placu Armii Krajowej. Kierowca podjął manewr wyprzedzania. W pewnym momencie stracił panowanie nad kierownicą i pojazd zjechał na przeciwny pas ruchu – relacjonuje podinsp. Wioletta Dąbrowska, oficer prasowy KMP w Toruniu. – Wtedy doszło do czołowego zderzenia z jadącym z przeciwka pojazdem audi koloru granatowego. Siła uderzenia była tak duża, że granatowe audi się cofnęło i uderzyło w znajdującego się za nim opla astrę. Czarne audi z kolei ponownie wróciło na pas, którym jechało pierwotnie i zderzyło się z volkswagenem passatem.

Kierowca czarnego audi zbiegł z miejsca wypadku, jednak funkcjonariusze go zatrzymali. Jak się okazało 23- latek był pod wpływem alkoholu. W chwili badania miał ponad promil alkoholu w organizmie. Do szpitala trafiła pasażerka opla, która po opatrzeniu mogła powrócić do domu. Pogotowie zabrało także dwie poważnie ranne osoby z granatowego audi.

Wjazd na most w czasie usuwania skutków zdarzenia był niemożliwy. Funkcjonariusze toruńskiej drogówki przez kilka godzin kierowali wszystkich kierowców objazdami na nowy most.  Mężczyzna bezpośrednio po wypadku trafił do policyjnego aresztu.

W poniedziałek 24 kwietnia 23-latek z Torunia usłyszał od śledczych z Komisariatu Policji Toruń Śródmieście zarzut umyślnego naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym.