24. edycja Afryka Reggae Festiwal. Jamajskie rytmy na ratunek Sudanowi

Dochód z koncertu zostanie przeznaczony na budowę studni w Sudanie (fot. afryka.umk.pl)

24. edycja Afryka Reggae Festiwal odbędzie się już 31 stycznia i 1 lutego w toruńskim klubie Od Nowa. Jak co roku, toruński klub skieruje swoją uwagę na Czarny Ląd i problemy, z którymi borykają się mieszkańcy.Dochód z koncertu zostanie przekazany na budowę studni w Sudanie Południowym w ramach kampanii wodnej PAH.

W tym roku na festiwalowej scenie zadebiutuje formacja Big Up! Wśród nowych zespołów znajdzie się również formacja TaLLib & D’Roots Brothers. Akustycznie i lirycznie zagrają KaCeZet i Funfamenty. Atutem występu będą także błyskotliwe teksty. Od dawna na rynku muzycznym funkcjonują Bob One i Bas Tajpan, ale na Afryce usłyszymy ich po raz pierwszy. Oprócz wymienionych zespołów zobaczymy mnóstwo innych wspaniałych muzyków.

Afryka Reggae Festiwal może także pochwalić się znakomitymi wykonawcami, którzy odwiedzają tę imprezę bardzo często. Po raz czwarty zagości w Od Nowie niekwestionowana gwiazda – Maleo Reggae Rockers. Miłośnikom jamajskiej muzyki nie trzeba również specjalnie przedstawiać formacji Vavamuffin.

Weterani festiwalu to KoNoPiAnS i Jafia Namuel. Pojawią się oni na scenie Od Nowy, by grać dla Sudanu po raz siódmy.

Warto wspomnieć, że w ciągu 23 edycji na festiwalu wystąpiło ponad 150 wykonawców.