26-latek próbował ukraść cztery auta

Zatrzymany 26-latek (fot. KMP Toruń)

We wtorek 28 marca kryminalni z Komisariatu Policji Toruń Rubinkowo skierowali akt oskarżenia do Prokuratury Rejonowej Toruń Wschód w sprawie 26-latka. Mężczyzna próbował ukraść kilka aut. Gdy mu się to nie udawało, kradł ich wyposażenie.

13 marca około 1:00 w nocy dyżurny policji odebrał telefon od przypadkowego świadka, który zgłosił włamanie do pojazdu marki mercedes oznakowanego jako taxi. Pojazd stał zaparkowany na parkingu osiedlowym przy ul. Rakowicza w Toruniu. Dyżurny natychmiast wysłał na miejsce policjantów.

– Jak się okazało, sprawca wybił przednią szybę auta od strony kierowcy i zabrał  m.in. terminal do kart płatniczych , telefon komórkowy, listwy z diodami LED – Właściciel samochodu ocenił straty na kilkaset złotych – relacjonuje podinsp. Wioletta Dąbrowska, Oficer Prasowy KMP w Toruniu. – Człowiek, który widział zdarzenie bardzo szczegółowo opisał wygląd sprawcy. Funkcjonariusze Oddziału Patrolowo- Interwencyjnego komisariatu policji z Rubinkowa podczas patrolowania okolic miejsca zdarzenia zauważyli mężczyznę z plecakiem odpowiadającego rysopisowi. Przenosił w nim skradzione z pojazdu rzeczy.

Wszystkie odzyskane przedmioty tej samej nocy mogły wrócić do właściciela. Jak się okazało to nie jedyne przewinienie 26- latka. Śledczy wytypowali tego samego mężczyznę do innego zdarzenia, które miało miejsce tej samej nocy. Udowodnili mu, że to on stoi za próbami kradzieży pojazdów – skody, mercedesa i volkswagena. Ponieważ żadna z nich się nie powiodła, kradł przedmioty, które przedstawiały jakąś wartość.

Po włamaniu się do wspomnianej skody przy ul. Rakowicza ukradł  z niej radio samochodowe. Dodatkowo przy ul. Niesiołowskiego włamał się do mercedesa,  z którego skradł radio CB i skrzynkę z narzędziami. Przy tej samej ulicy próbował również ukraść pojazd marki Volkswagen Sharan , ale ponieważ mu się to nie udało, ukradł z niego radio samochodowe.
Mężczyźnie nadal grozi nawet do 10 lat więzienia.