33. edycja Dziecięcego Przeglądu Folkloru Wiejskiego

Udział w imprezie od lat stwarza najmłodszym okazję do poznania tradycyjnego folkloru (fot. M. Kosicki - nadesłane)

„Mam chusteczkę haftowaną” to hasło tegorocznej, 33. edycji Dziecięcego Przeglądu Folkloru Wiejskiego. Wydarzenie odbędzie się w dniach 7-8 czerwca 2014r. na deskach amfiteatru Muzeum Etnograficznego im. Marii Znamierowskiej – Prüfferowej w Toruniu.

– W sobotę i niedzielę na scenie wystąpi 30 zespołów, a więc ponad 700 dzieci – mówi Kuba Kopczyński, z Muzeum Etnograficznego. – Warto w najbliższy weekend zajrzeć do Muzeum. Imprezie towarzyszyć będzie wystawa dziecięcych prac plastycznych pt. „Dawno temu, na wsi..” wykonanych przez dzieci ze szkół podstawowych.

Udział w imprezie od lat stwarza najmłodszym okazję do poznania tradycyjnego folkloru, w tym przede wszystkim tradycyjnych zabaw dziecięcych, a także elementów tańców i piosenek ludowych. Muzealni edukatorzy, aby pomóc w przygotowaniu grup do przeglądu, zaproponowali nauczycielom przedszkoli udział w specjalnych warsztatach w muzealnym amfiteatrze.

– W sobotę 7 czerwca, w godz. 10.00-14.00 będzie można zaopatrzyć się również w smaczną i zdrową żywność na stoiskach Jarmarku produktów ekologicznych Kujawsko-Pomorskiego Stowarzyszenia Producentów Ekologicznych EKOŁAN, które jak co miesiąc zagości na dziedzińcu Muzeum – dodaje Kopczyński.

Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny.