35 zarzutów usłyszał 21-letni mieszkaniec Torunia

W chwili zatrzymania policjanci znaleźli przy mężczyźnie narkotyki (fot. sxc.hu)

35 zarzutów postawiono mężczyźnie zatrzymanemu przez funkcjonariuszy z Rubinkowa. W środę (15 stycznia) kryminalni złapali 21-latka, który miał przy sobie blisko 2 gramy amfetaminy. Odpowie więc za posiadanie narkotyków. Co więcej, w ubiegłym roku mężczyzna włamywał się też do kiosków i piwnic.

Toruńscy funkcjonariusze dokładnie analizowali zebrane ślady i dowody w sprawach włamań na terenie miasta w 2013 roku. Gdy w środę (15 stycznia) zatrzymali 21-latka, nabrali podejrzeń, że mógł on brać w nich udział. Kryminalni słusznie typowali. Dzięki policyjnemu dochodzeniu udowodniono, że mężczyzna włamał się do 16 kiosków i 18 piwnic.

Włamań dokonał na terenie Rubinkowa, Bydgoskiego Przedmieścia, Osiedla Młodych i Chełmińskiego. Straty wyniosły kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Jak się okazało to jeszcze nie koniec przewinień 21-latka. Odpowie on także za posiadanie narkotyków. W chwili zatrzymania kryminalni znaleźli przy nim woreczek z białym proszkiem. Wstępne testy potwierdziły podejrzenia policji, iż jest to amfetamina. Było jej blisko dwa gramy.

Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Policja zapowiada dalszy rozwój tej sprawy.