Masz dla nas temat?
Coś Cię denerwuje?
napisz: redakcja@tylkotorun.pl
zadzwoń: 733 842 795
Masz dla nas temat? Coś Cię denerwuje? napisz: redakcja@tylkotorun.pl zadzwoń: 733 842 795
Teatr im. Wilama Horzycy szykuje się do spektakli premierowych
Tylko Toruń 16 września, 2016, 15:14 Kultura i rozrywka
fot-adam-zakrzewski-81
Choć zaraz rozpoczną się próby do premierowych spektakli, we wrześniu na scenie Teatru jeszcze dużo będzie się działo (fot. nadesłane)

Wrzesień to nie tylko czas rozpoczęcia roku. To także wielka inauguracja wydarzeń kulturalnych w regionie. Aktorzy Teatru im. Wilama Horzycy już pracują nad dwiema nowymi premierami sezonu 2016/2017.

– „Reykjavik’74” Marty Sokołowskiej w reżyserii Katarzyny Kalwat to spektakl, który swoją premierę będzie miał w drugiej połowie listopada na Scenie na Zapleczu – opisują aktorzy. – Przygotowania rozpoczęły się w sierpniu podczas tygodniowej pracy warsztatowej na festiwalu „Sopot Non-Fiction”.

Tekst Marty Sokołowskiej oparty jest na dramatycznych wydarzeniach z 1974 roku w Islandii, gdy w tajemniczych okolicznościach zaginęło dwóch mężczyzn. Ich ciał nigdy nie odnaleziono, a do morderstwa przyznało się sześć osób, którym po latach udowodniono niewinność.

– W grudniu chcemy sprawić wszystkim wyjątkowy prezent – premierę bajki „12 miesięcy” Samuela Marszaka – dodają. – Historia małej dziewczynki, której pomaga dwunastu braci – miesiące, to opowieść pełna ciepła i magii. Spektakl wyreżyseruje Bartosz Zaczykiewicz, a na scenie pojawi się prawie cały zespół aktorski.

W nowym roku czekają jeszcze trzy premiery: szekspirowskie „Poskromienie złośnicy” w reżyserii Justyny Celedy; dramat „Napis” Geralda Sibleyrasa oraz „Roberto Zucco” Bernarda-Marie Koltesa w reżyserii Leny Frankiewicz.

Będzie więc co podziwiać. Choć zaraz rozpoczną się próby do premierowych spektakli, we wrześniu na scenie Teatru jeszcze dużo będzie się działo. Pełny repertuar znajdziecie na http://teatr.torun.pl/repertuar/.

Komentarze

komentarzy

| E-wydanie
| Facebook
| Czytaj także