7 maja – kolarski wyścig szosowy

fot. freeimages.com

W najbliższą niedzielę 7 maja w godz. 9 – 16 odbędzie się Velo Toruń 2017 – ogólnodostępny kolarski wyścig szosowy. W związku z imprezą wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym.

Trasa zawodów została wyznaczona ulicami Bema, Broniewskiego, Szosą Bydgoską do granic administracyjnych miasta. Dalej przebiegać będzie przez miejscowości: Przysiek, Rozgarty, Górsk, Zarośla Cienkie, Łążyn, Rzęczkowo, Zławieś Mała, Zławieś Wielka, Skłudzewo, Gierkowo, Ciechoradz, Siemoń, Wybczyk, Słomowo, Bierzgłowo, Czarne Błota, Zamek Bierzgłowski i Różankowo. Powrót Szosą Chełmińską do ul. Bema, gdzie będzie zlokalizowana meta.

Już 6 maja od godz. 16 spodziewać się można utrudnień na ul. Bema, na odcinku od ul. Matejki do pl. Hoffmana, polegających na wyłączeniu z ruchu jezdni północnej, co ma związek z przygotowaniem obsługi technicznej zawodów.

W dniu wyścigu oprócz utrudnień na trasie przejazdu, szczególną uwagę należy zwrócić na skrzyżowanie ul. Bema i Sienkiewicza, Broniewskiego i Reja oraz na pl. Skalskiego i przebiegający przez Szosę Bydgoską odcinek drogi krajowej nr 80. We wszystkich wymienionych miejscach nad bezpieczeństwem kolarzy i kierowców będzie czuwać policja i straż miejska.