Adam Palma i Leszek Cichoński w Hard Rock Pub Pamela

Przed koncertem muzycy poprowadzą warsztaty (fot. Agata Jankowska)

W poniedziałek 27 lipca w Hard Rock Pubie Pamela ponownie wystąpi duet Adam Palma i Leszek Cichoński. Podobnie jak w zeszłym roku, w trakcie koncertu publiczność może się spodziewać zarówno solowych setów obu wirtuozów gitary jak i ich wspólnego występu. Dzień zapowiada się tym ciekawiej, że ci charyzmatyczni muzycy przed koncertem poprowadzą wspólnie warsztaty gitarowe. Będzie to wyjątkowa okazja dla miłośników tego instrumentu. Warsztaty gitarowe rozpoczną się o godzinie 16.30 zaś koncert o godzinie 19-tej. Na oba wydarzenia wstęp jest wolny.

Leszek Cichoński – gitarzysta, kompozytor, autor podręczników i telewizyjnych kursów dla gitarzystów. Występował na największych festiwalach bluesowych na świecie m.in. Monterey Bay Blues Festival w Kalifornii i Narooma Blues Festival w Australii. Najbardziej spektakularnym przedsięwzięciem realizowanym przez niego jest coroczny „Thanks Jimi Festival”, w ramach którego odbywa się Gitarowy Rekord Guinnessa.

Adam Palma – Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach, obecnie wykładowca gitary na Uniwersytecie Salford w Manchesterze (UK). Współpracował z większością rodzimych wykonawców muzyki rozrywkowej (m.in. z Ewą Bem, Edytą Górniak, Eweliną Flintą, Kubą Badachem), a po przeprowadzce do Manchesteru z czołowymi muzykami na świecie takimi jak: Tommy Emmanuel, Joscho Stephan, Martin Taylor, Snake Davis, Jack Pearson (The Allman Brothers), Chris de Burgh and Hamish Stuart (the Average White Band, Paul McCartney), Robbie McIntosh (John Mayer, Paul McCartney). Otwierał koncerty dla takich gitarzystów jak Albert Lee, Jerry Donahue, Bill Wyman.