Aktorzy krakowskiego Teatru Loch Camelot wystąpią w toruńskim Teatrze Muzycznym

6 i 7 czerwca krakowski teatr pokaże na scenie Teatru Muzycznego dwa spektakle (fot. materiały prasowe)

W pierwszy weekend czerwca na scenie Teatru Muzycznego wystąpi krakowski Teatr Loch Camelot. Artyści zaprezentują toruńskiej publiczności dwa przedstawienia z dużą dawką dobrego humoru. Bilety na spektakle dostępne są w cenie 40 zł (normalny), 35 zł (ulgowy). Można je nabyć w siedzibie Kujawsko-Pomorskiego Impresaryjnego Teatru Muzycznego przy ul. Żeglarskiej 8 w Toruniu.

– Teatr Loch Camelot to niepowtarzalny kabaret z Krakowa – zapowiada Anna Jasińska z Teatru Muzycznego w Toruniu. – Sami występujący w nim artyści nazywają go „kabaretem dla koneserów, niespokojnych duchów i wszelkiej maści maniaków muzyki i słowa”. 6 i 7 czerwca krakowski teatr pokaże na scenie Teatru Muzycznego dwa spektakle.

Pierwszy z nich –  Chodu i hop – przypomina formą seanse „starego kina”. O wydarzeniach i losach bohaterów widzowie dowiadują się bowiem z wyświetlanych na scenie napisów. Podczas muzyczno-kabaretowego wieczoru spotykamy całą galerię absurdalnych postaci o przedziwnych osobowościach.. Spektakl utrzymany w lekkiej, zabawnej konwencji, z przymrużeniem oka komentuje narodowe wady i zalety Polaków. Chodu i hop będzie można oglądać w Toruniu 6 czerwca o g. 20:00.

Dzień później, w niedzielę 7 czerwca o g. 17:00, muzyczny monodram komediowy Tuwim… czyli 5 minut Woźnej zaprezentuje  Beata Malczewska – aktorka Narodowego Starego Teatru w Krakowie oraz pierwsza dama kabaretu Loch Camelot.

Spektakl, z gamą piosenek i wierszy, jest żartobliwą opowieścią o domniemanym tajemniczym związku poety Juliana Tuwima z panną Gac, czyli woźną Kazimierą. Opowieść płynnie przechodzi od czystego komizmu do momentów bardziej satyrycznych, refleksyjnych, przywołując trudne czasy międzywojnia. Aktorka przywołuje urokliwy świat kabaretów XX wieku, przeplata stylistykę retro z interpretacją współczesną. Beacie Malczewskiej na pianinie akompaniuje Ewa Kornecka. Spektakl rekomendowany jest przez ZASP, Stowarzyszenie Polskich Artystów Teatru, Filmu, Radia i Telewizji.