Masz dla nas temat?
Coś Cię denerwuje?
napisz: redakcja@tylkotorun.pl
zadzwoń: 733 842 795
Masz dla nas temat? Coś Cię denerwuje? napisz: redakcja@tylkotorun.pl zadzwoń: 733 842 795
Amnesty International zaprasza na Maraton Pisania Listów 2013
Katarzyna Boruta 5 grudnia, 2013, 16:58 Aktualności Kultura i rozrywka
Wobec nich złamano prawa człowieka. By im pomóc, wystarczy napisać list

Już po raz czternasty odbędzie się Maraton Pisania Listów. To akcja, która ma na celu walkę z łamaniem praw człowieka. Najbliższy Maraton odbędzie się 14 grudnia br. o godz. 12. Miejscem spotkania jest Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka Amnesty International zaprasza do udziału i pomocy osobom, których prawa zostały złamane.

Tegoroczne pisanie listów odbędzie się w rekordowej liczbie miejsc, bo w ponad 350 punktach w Polsce. Do akcji przystąpiło 60 krajów z całego świata. Zaproszeni zostali przedstawiciele władz i gwiazdy lokalnej sceny muzycznej.

Ofiary tajnych więzień CIA w Polsce, Miriam Lopez (próbuje dochodzić sprawiedliwości w Meksyku) czy więźniowie z Placu Błotnego z Rosji – to między innymi tym ludziom będzie można pomóc. W czasie 24 godzin powstaną listy w obronie osób lub grup, których prawa człowieka zostały złamane.

Ten Maraton jest największym tego typu wydarzeniem w Polsce. Każdego roku dzięki tej akcji następuje poprawa sytuacji kilku lub kilkunastu osób, których prawa człowieka zostały złamane.


Komentarze

komentarzy

| E-wydanie
| Facebook
| Czytaj także