Amnesty International zaprasza na Maraton Pisania Listów 2013

Wobec nich złamano prawa człowieka. By im pomóc, wystarczy napisać list

Już po raz czternasty odbędzie się Maraton Pisania Listów. To akcja, która ma na celu walkę z łamaniem praw człowieka. Najbliższy Maraton odbędzie się 14 grudnia br. o godz. 12. Miejscem spotkania jest Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka Amnesty International zaprasza do udziału i pomocy osobom, których prawa zostały złamane.

Tegoroczne pisanie listów odbędzie się w rekordowej liczbie miejsc, bo w ponad 350 punktach w Polsce. Do akcji przystąpiło 60 krajów z całego świata. Zaproszeni zostali przedstawiciele władz i gwiazdy lokalnej sceny muzycznej.

Ofiary tajnych więzień CIA w Polsce, Miriam Lopez (próbuje dochodzić sprawiedliwości w Meksyku) czy więźniowie z Placu Błotnego z Rosji – to między innymi tym ludziom będzie można pomóc. W czasie 24 godzin powstaną listy w obronie osób lub grup, których prawa człowieka zostały złamane.

Ten Maraton jest największym tego typu wydarzeniem w Polsce. Każdego roku dzięki tej akcji następuje poprawa sytuacji kilku lub kilkunastu osób, których prawa człowieka zostały złamane.