Ania Plichta liderką Lotto Belgium Tour

Na metę przyjechała grupa z Anią Plichtą, ale bez liderki Van Gogh (fot. nadesłane)

Coraz lepsze wieści docierają z wyścigu Dookoła Belgii pań. Po dwóch etapach liderką została Ania Plichta z toruńskiego Pacifiku!

Trwa znakomita passa kobiecego kolarstwa w Polsce, a autorką ostatnich sukcesów jest Anna Plichta. Zawodniczka TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team znakomicie rozpoczęła ściganie na szosach w Belgii. Torunianka jadąca w barwach reprezentacji Polski wraz z koleżankami z Pacifiku: Kasią Wilkos i Monika Brzeźną, zameldowała się na drugim miejscu pierwszego etapu z metą w Beloeil o dlugości 89 km. Wygrała Natalie Van Gogh (Holandia, Parkhotel Vankelburg), a trzecia była Cecille Johnsen (Norwegia, Hi-tec).

Dziś zawodniczki miały do pokonania 115 km wokół Moorslede. Na metę przyjechała grupa z Anią Plichtą, ale bez liderki Van Gogh. Finisz wygrała Amalie Dideriksen (Dania), przed Amy Pieters (Team Liv Plantur) i Emmą Johansson (Orica-AIS).

– Cieszą nas dobre wyniki Ani Plichty, która ostatnio ciężko pracowała na zgrupowaniu klubowym w Podgórzynie – mówi Leszek Szyszkowski, dyrektor sportowy TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team. – Widać, że forma naszej eksportowej zawodniczki rośnie przed mistrzostwami świata. Po sukcesach Kasi Niewiadomej i naszej Agnieszki Skalniak w mistrzostwach Europy, mamy kolejne świetne rezultaty w światowej elicie kolarstwa kobiecego.

Przypomnijmy, że Plichta oraz Katarzyna Wilkos, Monika Brzeźna i Agnieszka Skalniak (wszystkie TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team) będą reprezentować Polskę na mistrzostwach świata w Richmond (Stany Zjednoczone)