Anioły w kadrze

Obóz rozpoczął się w poniedziałek 16 lipca w Centralnym Ośrodku Sportowym i Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Cetniewie

Dwóch zawodników Angels Toruń otrzymało powołanie na zgrupowanie reprezentacji Polski w futbolu amerykańskim U19. 
 
Zanim najlepsi futboliści udali się do Władysławowa, musieli udowodnić swoją przydatność na eliminacjach w Bydgoszczy. Odbywały się one w dwóch turach – 30 czerwca oraz 7 lipca. Wśród licznie zgromadzonej grupy futbolistów, którzy walczyli o swoją życiową szansę, pojawiło się aż dziesięciu zawodników Angels Toruń. Zostali oni poddani licznym testom sprawnościowym. Jak się później okazało, najlepiej z toruńskiej delegacji zaprezentowali się Grzegorz Piotrowski oraz Jakub Kapiwąs i to oni otrzymali szansę pojechania na zgrupowanie.

– Kuba i Grzegorz nad pozostałą grupą mieli atut w postaci rozegrania pełnego sezonu w grupie seniorskiej. W pełni go wykorzystali – mówi Monika Kornacka, rzecznik prasowy Angels Toruń. – Niestety, do Cetniewa udał się tylko Kuba. Nabór, powołania, a w końcu zgrupowanie miały bardzo krótki odstęp czasowy i niektórzy zawodnicy nie byli w stanie przełożyć planów, które mieli w tym terminie. Na szczęście sztab szkoleniowy jest wyrozumiały i poinformował, że będą organizowane kolejne zgrupowania, na których również Grzegorz będzie miał okazję się wykazać.  

Dla Jakuba było to pierwsze powołanie. Młody zawodnik trenował przez cztery dni pod okiem trenera reprezentacji 
Phillipa Dillona. Wierzymy, że zawodnik Angels wpadł w oko szkoleniowcowi i nie było to ich ostatnie spotkanie.