Antyterroryści zatrzymali dilera

Fot. Łukasz Piecyk

Policjanci z KWP w Bydgoszczy i KMP w Toruniu zatrzymali 21-letniego mieszkańca naszego miasta, który miał przy sobie narkotyki. Przejęli ponad 12 kilogramów różnych środków zabronionych, które mężczyzna miał m.in. w torbie podróżnej.

Do zatrzymania doszło w piątek 11 sierpnia. Dzięki wspólnej pracy policjantów z Torunia i antyterrorystów z Bydgoszczy, udało się ująć dilera. Mężczyzna został zatrzymany około południa, gdy jechał  rowerem ul. Lubicką.

– Miał wtedy przy sobie  torbę podróżną, w której znajdowało  się dziesięć woreczków foliowych z  biały proszkiem – relacjonuje podinsp. Wioletta Dąbrowska, rzecznik prasowy KMP Toruń. – Kryminalni  przeszukali również zajmowane przez tego człowieka mieszkanie na Bydgoskim Przedmieściu. Tam odnaleźli kolejne 916  gramów  białego proszku, blisko 795,78 gramów zielonego suszu, który po wstępnych testach wykazał właściwości charakterystyczne dla marihuany i ponad 99  gramów środka o  nazwie „ekstazy”.

Badania przeprowadzone na białej substancji wykazały, że to  amfetamina. Śledczy w prowadzonym postępowaniu zarzucili mężczyźnie posiadanie znacznej ilości środków psychotropowych oraz udział w  ich obrocie.  Zawnioskowali  również do sądu o jego tymczasowe aresztowanie.

Sąd po zapoznaniu się z materiałem zgromadzonym w tej sprawie przychylił się do wniosku. Teraz 21 – latek bez stałego adresu zamieszkania najbliższe 3 miesiące spędzi w celi. Grozi mu nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Posted Under