Aplikację mobilną Torunia pobrało ponad 2000 użytkowników

Dzięki aplikacji użytkownik ma stały dostęp do bazy aktualności, informacji, wydarzeń oraz komunikatów (fot. www.toruń.pl)

Aplikacja ma charakter informacyjny, ale jest również funkcjonalna. Dzięki niej użytkownicy mogą monitorować to, co dzieje się w mieście bez względu na to, w jakim są miejscu. Aplikacja jest również pomocna dla turystów, którzy mogą odnaleźć ciekawe zabytki i miejsca w Toruniu.

W serwisie Google Play jest już do pobrania bezpłatna aplikacja miejska Torunia na urządzenia przenośne z systemem Android (tablety i smartfony). Aplikacja sprzężona jest ze stroną miejską, dzięki czemu użytkownik ma stały dostęp do bazy aktualności, informacji, wydarzeń oraz komunikatów publikowanych na stronie internetowej www.torun.pl. Do dyspozycji użytkowników oddanych jest 7 modułów oraz panoramy 360 stopni kilkudziesięciu wybranych miejsc miasta, osobisty schowek oraz prognoza pogody (z dwóch serwisów Allweather.com oraz Obserwatorium Meteorologicznego WNoZi UMK). Aplikacja dostępna jest w języku polskim i angielskim. Na język angielski przez tłumacza przełożone zostały wszystkie moduły poza aktualnościami i wydarzeniami (te tłumaczone są przez automatyczny system Microsoft Translator).

Jeden z modułów ,,Mój Plan” pozwala na przechowywanie wybranych informacji. Dzięki temu możemy dotrzeć do danych bez ponownego wyszukiwania. W tym miejscu możemy zapisać ulubione miejsca, wydarzenia oraz trasy. Fani komunikacji miejskiej również znajdą coś dla siebie w osobnym planerze, w którym znalazły się rozkłady jazdy.

Przycisk „AR” dostępny w zakładkach miejsca uruchamia aparat fotograficzny w telefonie i wyświetla miejsca na ekranie. Należy ustawić telefon tak, jakbyśmy chcieli zrobić zdjęcie okolicy, wówczas telefon wyświetli na ekranie lokalizację miejsc z wybranej kategorii, znajdujących się w polu widzenia aparatu. Do miejsc opisanych w aplikacji dotrzeć można korzystając z nawigacji GPS. Wystarczy użyć przycisku „Mapa”, aby zobaczyć lokalizację miejsca na mapie i wytyczyć do niej trasę dojścia lub dojazdu, także z wykorzystaniem komunikacji miejskiej.

W bazie znajdują się aktualności, bieżące informacje z życia miasta, nowinki sportowe. Znajdziemy również wydarzenia jednorazowe oraz cykliczne.  Dostępne są także rozkłady jazdy autobusów i tramwajów komunikacji miejskiej. Zapoznanie z aplikacją najlepiej rozpocząć od uruchomienia zewnętrznej funkcji, jaką jest wirtualny spacer po Toruniu. System zawiera kilkadziesiąt fotograficznych panoram miasta. Głównie są to najważniejsze obiekty zabytkowe, wykonane w technologii  360 stopni, które możemy obejrzeć mając aktywne połączenie z internetem.