Atrakcje 23. Finału WOŚP w Toruniu

Jednym z punktów Finału będzie słynna "ściskawa" (fot. nadesłane)

Kolacja z Olgą Bołądź i scenariusz „Lekarzy” z autografami aktorów – takie niespodzianki wylicytować będzie można już w niedzielę, podczas 23. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Toruniu oficjalne wydarzenia odbywać się będą na scenie ustawionej na Rynku Staromiejskim.

Celem 23. Finału jest zbiórka pieniędzy na utrzymanie wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów.

Toruński finał, w sobotę, rozpocznie się Orkiestrową Wigilią. Rozpocznie się ona o godzinie 12.00 w C.H. Atrium Copernicus.

W sobotę spotkają się również wolontariusze, w sumie jest ich aż 400! Poinformowani zostaną o kwestii bezpieczeństwa podczas zbiórki, a ponadto otrzymają tam identyfikator, puszkę oraz gadżety.

23. Finał WOŚP w Toruniu wystartuje w niedzielę o godzinie 10.30. Popołudniu na scenie wystąpią znane lokalne zespoły, m.in. Funkologia, Trzy Maszty, Przed Wschodem Słońca, Manchester, a tuż po światełku do nieba grający rock&roll’a Dr Misio, którego wokalistą jest znany aktor Arkadiusz Jakubik.

Dla miłośników dwóch kółek przygotowało Orkiestrową Rowerową Masę Krytyczną. Wraz z Orkiestrą bawić się będą także toruńskie Morsy.

Największą jednak imprezą towarzyszącą będzie czwarta już edycja MotoOrkiestry, tym razem na parkingu Atrium Copernicus. To właśnie tam usłyszymy warkot wielu silników i zobaczymy rajdowych mistrzów. Będzie to także okazja do „wylicytowania” przejażdżki rajdówką czy słynną taksówką „1313″.

Atrakcje podczas 23. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Toruniu:

 • Wigilia WOŚP w Atrium Copernicus – występy młodych artystów i muzyczne niespodzianki dzień przed Finałem – 10 stycznia w godzinach 12 -17;
 • Wieczór przed Finałem w Domu MUZ przy ul. Podmurnej: o godzinie 18:00 będziemy mogli zobaczyć występ Teatru Improwizacyjnego TERAZ, gdzie za wrzucenie „piątki” do puszki będzie można się zrelaksować, zaprzyjaźnić ze sztuką a może również nawiązać przyszłościowe kontakty
 • Motoorkiestra Toruń – jak co roku usłyszymy warkot silników i zobaczymy niezwykłe pokazy na parkingu Atrium Copernicus. Gościem specjalnym będzie Maciej Oleksowicz, uczestnik Rajdowych Mistrzostw Świata i Europy!
 • Orkiestrowa Rowerowa Masa Krytyczna – start: godz. 12 – Nowy Rynek. Rowerzyści finiszować będą przy Koperniku koło godz. 13:30!
 • Toruńskie Morsy grają z WOŚP – o godz. 16 będziemy mogli współtworzyć Finał z toruńskim klubem morsów, czyli osobami, którym kąpiel w lodowatej wodzie w zimę nie straszna!

23 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – 11 stycznia 2015 r.:

Na scenie głównej w godzinach porannych odbędą się występy młodych artystów – zarówno dzieci jak i młodzież zaprezentują swoje umiejętności wokalne, taneczne i z pewnością nas zaskoczą.

10.30 – 11.20 Młodzieżowa Orkiestra Gminna z Obrowa + „Dzieciaki Śpiewaki” z Ogniska „Dom Harcerza”

11.20 – 11.25 konferansjer

11.25 – 11.40 Ognisko Artystyczne „Wrzosy”

11.40 – 11.50 Defense & animacje

11.50 -12.10 grupa wokalna p. Dziwulskiego (Wrzosy lub Ognisko „DH”)

12.10 -12.15 konferansjer

12.15 – 12.25 Iluzjoniści

12.25 – 12.35 Defense

12.35  – 12.50 Kieruzal

12.50 – 13.10 Oliwia Hejenkowska

13.10 – 13.30 Mała Rewia

Ponadto od 13 będziemy uczestnikami pokazu umiejętności Straży Pożarnej i PCK.

Tradycyjnie odbędzie się również ściskawa, czyli zebranie jak największej ilości ludzi w sercu namalowanym na płycie toruńskiej starówki.

Od godziny 15 rozpoczniemy zabawę przy muzyce. Na toruńskiej scenie wystąpią:

Funkologia, Trzy Maszty, Przed Wschodem Słońca, a także Manchester.

O godzinie 20:00 puszczone zostanie Światełko do nieba – tradycyjny pokaz fajerwerków na toruńskiej Starówce, a zwieńczeniem Finału będzie występ gwiazdy:

Dr Misio – „Zespół powstał w czerwcu 2008 roku. Gra on ostrego rock b roiła bez przebaczenia. Solidne brzmienie, ciężkie riffy, znakomite teksty Krzysztofa Vargi i Marcina Świetlickiego, do tego brak muzycznego kompromisu sprawiają, że to nowa i oryginalna propozycja nie tylko dla fanów rocka ale przede wszystkim ludzi poszukujących w sztuce intelektualnych wrażeń i refleksji, otwartych na formę i nie stroniących od wspólnej, niemalże rytualnej zabawy.” To zespół, którego wokalistą jest Arkadiusz Jakubik, znany polski aktor. Grał m.in. sierżanta Bogdana Petryckiego w Drogówce czy Pawła Rosińskiego – ojca głównego bohatera filmu „Chce się żyć”.

Ponadto podczas 23 Finału odbędą się „licytacje”. W Toruniu będzie można zdobyć:

 • kolację z Olgą Bołądż, 
 • kolację z Janem Ząbikiem,
 • kolację z Pawłem Przedpełskim,
 • scenariusz „Lekarzy” z autografami,
 • koszulkę z meczu charytatywnego TVN vs TVP z autografami przekazaną przez Mikołaja Roznerskiego,
 • voucher na uszycie sukni ślubnej przez Pracownię Sukni Ślubnych Jaron Patrycja Pardyka,
 • dwie Toyoty z pełnym bakiem!

Podczas XXIII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w niedzielę 11 stycznia 2015 r., na trasie linii nr 5 będzie kursował specjalny, „orkiestrowy” tramwaj.

Opłatą za przejazd nie będzie bilet, ale dobrowolny datek na rzecz WOŚP. Zbiórkę pieniędzy do puszek prowadzić będą orkiestrowi wolontariusze, członkowie Toruńskiego Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej. Rozkład jazdy „orkiestrowego” tramwaju

wosp_plakat