Axel Zabójczy Kwartet Toruń na turnieju w Gliwicach

Bartosz Jakubowski, Paweł Piotrowicz, Aldona Sztyma i Małgorzata Litwin - reprezentanci Torunia na zawodach w Gliwicach (fot. nadesłane)

W miniony weekend odbył się towarzyski turniej Gliwice Curling Cup II. Toruński Axel reprezentowała w tej imprezie mikstowa drużyna Zabójczy Kwartet, grająca w składzie: Małgorzata Litwin, Aldona Sztyma, Paweł Piotrowicz i skip Bartosz Jakubowski.

Zespół rozegrał cztery spotkania – jedno z nich wygrał, jedno zremisował, a dwa przegrał. Ostatecznie w stawce 24 drużyn uplasował się na 17. miejscu.

– Zagraliśmy cztery wyrównane mecze z wymagającymi przeciwnikami – mówi Bartosz Jakubowski, zawodnik toruńskiej drużyny. –  Dość powiedzieć, że w trzeciej serii przegraliśmy z późniejszym zwycięzcą turnieju, a w drugiej zremisowaliśmy z drużyną, która stanęła na najniższym stopniu podium. Z Gliwic wróciliśmy zadowoleni, bo mimo że indywidualnie mieliśmy lepsze i gorsze mecze, to jako drużyna prezentowaliśmy się całkiem nieźle i mieliśmy sporo radości z gry na świetnie przygotowanym lodzie.

Oto wyniki, jakie w Gliwicach uzyskał Axel Zabójczy Kwartet: Kretes Katowice 8-4 (-1, 1, -1, 4, 1, -2, 2), AZS Ogień Gliwice 3-3 (1, -2, 1, 0, 1, -1), Team Krysia 3-5 (-2, -1, 1, -2, , 1, 1) i Kamyczek Łódź 3-6 (2, -2, -2, 1, -2, 0).

Kolejny towarzyski turniej w Polsce odbędzie się w dniach 3-6 grudnia. Będzie to największa tego typu impreza w historii rodzimego curlingu. W rywalizacji o Puchar Starosty Bełchatowskiego wystąpi ponad 40 zawodników z kraju i zagranicy. W tym gronie będzie też piąty zespół ostatnich mistrzostw Polski seniorów, czyli Toruń Curling Team.