Barbarkowy Bieg Narciarski

Barbarkowy Bieg Narciarski zimą 2013 r. (fot szkola-lesna.torun.pl)

Barbarkowy Bieg Narciarski dla dorosłych i dzieci już w najbliższą niedzielę odbędzie się wokół Osady Leśnej Barbarka w Toruniu. 9. edycja zawodów zostanie zorganizowana przez Stowarzyszenie „Tilia”, działające przy Szkole Leśnej na Barbarce, przy wsparciu firm Beretta i SIKOR-SKI.

Trasa będzie na całej długości oznakowana strzałkami oraz zabezpieczona taśmami w newralgicznych punktach. Wzdłuż trasy będą rozstawieni porządkowi.

Zaplanowano następujące konkurencje:
• Bieg krótki (ok. 4 km) dziewcząt i chłopców urodzonych w latach 1999-2006. Uczestnicy do lat 10 mogą wystartować jedynie pod opieką rodzica lub opiekuna (na nartach). Bieg ten będzie miał charakter rekreacyjny.
• Bieg długi (ok. 9 km) kobiet i mężczyzn w stylu klasycznym

Bieg krótki dla młodzieży rozpocznie się o godz. 11.00, bieg długi – o godz. 11.15. Biuro Zawodów (Sala Kominkowa w Leśniczówce na Barbarce) będzie przyjmowało zapisy narciarzy od 10.00 do godz. 11.00. Każdy startujący zawodnik musi podpisać o świadczenie, że startuje na własną odpowiedzialność, a jego stan zdrowia pozwala mu na start w zawodach. Oświadczenie dla zawodników niepełnoletnich pospisuje rodzic lub prawny opiekun.

Opłata startowa za bieg długi (ok. 9 km) wynosi 10 zł i jest płatna w dniu biegu w Biurze Zawodów. Uczestnicy biegu krótkiego są zwolnieni z opłat. W ramach opłaty zawodnicy otrzymają po biegu ciepły napój, zestaw ogniskowy (kiełbaska, chleb, ketchup, musztarda) oraz pamiątkowy dyplom.

Dla trzech najlepszych zawodników w biegu długim kobiet i mężczyzn organizator przygotował nagrody rzeczowe.

W dniu biegów w Osadzie Leśnej Barbarka czynna będzie wypożyczalnia nart biegowych w godzinach: 10.00-16.00, prowadzona przez firmę SIKOR-SKI. Cennik:1 godzina – 20 zł, 2 godziny – 30 zł, 4 godziny – 40 z.

Kontakt z wypożyczalnią: 532 518 816; 665 008 525.