Bartas Szymoniak z akustycznym trio oraz francuski artysta Fred Raspail zagrają w Hard Rock Pubie Pamela

Fred Raspail, trafnie nazywany francuskim Johnym Cashem, w swojej muzyce łączy francuską ekspresję z nietuzinkowym, dzikim folkiem i rock'n'rollem

Hard Rock Pub Pamela zaprasza na koncerty – akustycznego trio pod wodzą byłego wokalisty zespołu Sztywny Pal Azji – Bartasa Szymoniaka oraz francuskiego artysty Freda Raspaila. Wydarzenie odbędzie się 5 października o godzinie 19.00. Wstęp na koncert jest wolny.

Szymoniak sporą popularność zdobył jako jeden z finalistów programu Idol. Jest również prekursorem beatboxu w Polsce. W ramach swojego projektu pod nazwą Bartas Szymoniak Acoustic Trio, zaprezentuje materiał z debiutanckiej, solowej płyty „Miliony oszukanych dziewcząt i chłopców”. Bartas określa muzykę z tego krążka jako „akustyczny, przestrzenny rock z domieszką folku i beatboxu”.

Kolejnym artystą, który tego wieczoru wystąpi na scenie Hard Rock Pubu Pamela, jest francuski wokalista, tekściarz i kompozytor – Fred Raspail. Trafnie nazywany francuskim Johnym Cashem, w swojej muzyce łączy francuską ekspresję z nietuzinkowym, dzikim folkiem i rock’n’rollem. Już tylko ten opis muzyka może przyprawić potencjalnego słuchacza o zawrót głowy. Jednak gdy dodamy do tego niesamowitą energię sceniczną artysty oraz głęboki, „ciemny” wokal, w całości tworzy to obraz człowieka – orkiestry, który swoim solowym występem potrafi uwieść publiczność i poprowadzić ją w ciekawe muzycznie rejony. Fred twierdzi, że „stara się tworzyć prostą, popularną muzykę folk-rockową łącząc ją z niektórymi starszymi brzmieniami, coś pomiędzy muzyką do tańca voodoo a cichą, refleksyjną atmosferą”.

W czasie swojej dziesięcioletniej kariery artysta wydał trzy płyty: „French Ghost Songs”, „My Baby left me” oraz „French Ghost Songs Part 2”. Materiał z tych krążków będzie podstawą koncertowej setlisty artysty.

 

PAŹDZIERNIK w HARD ROCK PUBIE PAMELA ( koncerty, warsztaty muzyczne, wystawa fotograficzna): 

PONIEDZIAŁEK 5.10.2015 start godzina 19-ta WSTĘP WOLNY
Fred Raspail – Francja (akustyczny set solowy)
Bartas Szymoniak Acoustic Trio ( nowy projekt byłego wokalisty grupy SZTYWNY PAL AZJI)

PONIEDZIAŁEK 12.10.2015 – Pierwsza część TORUŃSKIEGO TRYPTYKU FOTOGRAFII KONCERTOWEJ (otwarcie wystawy fotograficznej, autorką zdjęć w tej odsłonie jest Angelika Plich). Start godzina 19-ta Wstęp wolny
Wydarzenie uświetni koncert Will Wilde Band (U.K.). W roli supportu duet STORYTELLERS

ŚRODA 14.10.2015 – start godzina 19-ta KONCERT.
ZAGRAJĄ FLATFOOT 56 oraz jako support 6’10’

PONIEDZIAŁEK 19.10.2015 start godzina 19-ta WSTĘP WOLNY
Koncert: WANDA JOHNSON & HER BAND
w roli zespołu otwierającego koncert Sylwia Kwasiborska Trio

Wtorek 20.10.2015 start godzina 17-ta WSTĘP WOLNY
Warsztaty wokalne w ramach projektu „Jak wyrazić siebie poprzez śpiew”
Zajęcia poprowadzą: Asia Czajkowska – Zoń oraz Wanda Johnson z muzykami grupy HER BAND

PONIEDZIAŁEK 26.10.2015 start godzina 17-ta WSTĘP WOLNY
Campus Hrp Pamela – WARSZTATY GITAROWE – prowadzący zajęcia: LESZEK CICHOŃSKI

PONIEDZIAŁEK 26.10.2015 start godzina 19-ta WSTĘP WOLNY
Recital solowy LESZKA CICHOŃSKIEGO jako zespół otwierający wieczór Mike Greene Trio