Baseny pod chmurką. Bydgoskie Przedmieście i Skarpa zapraszają

Fot. Lech Kamiński / Urząd Miasta Torunia

Kompleks basenów na Bydgoskim Przedmieściu już jest otwarty. Inauguracyjna kąpiel odbyła się w piątek 22 czerwca. Obiekt zlokalizowany jest przy Szosie Bydgoskiej 3. Czynny jest w godzinach 10.00-18.00. Bilet normalny kosztuje 10 zł, a ulgowy 5 zł. Po godzinie 16:00 ceny spadają do 5 i 3 zł.

Mieszkańcy skorzystać mogą z trzech basenów o wymiarach: 12 × 25 m i głębokości 1,5 m; 12 × 25 m i głębokości 1,2 m dla dorosłych i młodzieży oraz 6 × 12 m i głębokości 0,6m dla dzieci.

– Wcześniej znajdowała się tu niewielka i rzadko odwiedzana polana – mówił podczas otwarcia prezydent Torunia Michał Zaleski. – Wpadliśmy zatem na pomysł wybudowania basenów letnich. Po dwóch latach przygotowań uczyniliśmy z tego miejsca teren iście plażowy – sporo piasku, lasek i rzecz jasna kąpielisko. Oczywiście wiele zależy od pogody, ale już pierwsze dni pokazują, że dzieci i młodzież chcą się kąpać. Myślę, że będzie to dobrze służące nam torunianom miejsce.

Na terenie kompleksu znajdują się szatnie, prysznice, brodziki, plac zabaw, niewielka siłownia oraz punkt gastronomiczny. Zmotoryzowani mogą skorzystać z pobliskiego parkingu przy Centrum Targowym.

Bezpłatny wstęp dla dzieci i młodzieży możliwy jest po okazaniu legitymacji szkolnej, w każdy wtorek i czwartek. Oferta obowiązuje w terminie 26 czerwca – 30 sierpnia i dotyczy także kąpieliska przy ul. Przy Skarpie 4.