Bella Skyway Festiwal: trwa zbiórka dla poszkodowanych w nawałnicach

Fot. Łukasz Piecyk

Podczas festiwalu Bella Skyway 2017 będzie prowadzona zbiórka pieniędzy na rzecz mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego, poszkodowanych w nawałnicach, które przeszły nad regionem w nocy z 10 na 11 sierpnia 2017 roku.

Społeczny komitet, który zajmie się zbiórką w trakcie festiwalu, powstał z inicjatywy marszałka województwa Piotra Całbeckiego i prezydenta Torunia Michała Zaleskiego. Samorządowcy zaapelowali o hojność podczas wtorkowej inauguracji Bella Skyway.

– Chcemy pomóc potrzebującym mieszkańcom, bawiąc się jednocześnie tutaj, w Toruniu. Proszę Państwa o hojność i szczerość serca. Solidaryzujmy się z poszkodowanymi! – zaapelował marszałek województwa Piotr Całbecki. – Cieszmy się festiwalem, a jeżeli jeszcze otworzymy nasze portfele i pomożemy ludziom, którym gdzieś tam w lasach północnej części naszego województwa jest teraz bardzo trudno, to będziemy mieli ten dodatkowy powód do radości, że pomagamy innym – wtórował mu prezydent Torunia Michał Zaleski.

Zbiórka potrwa do 27 sierpnia. Wolontariuszy z puszkami i identyfikatorami będzie można spotkać przy wszystkich festiwalowych aranżacjach. Zebrane środki zostaną rozdzielone przy współudziale samorządowców oraz miejskich i gminnych ośrodków pomocy.