„Bepieczeństwo z Mikołajem”: spotkanie policji z toruńskimi dziećmi

Toruńscy policjanci zorganizowali dzieciom nietypowe mikołajki (fot. materiały policyjne)

Policjanci z toruńskiej komendy zaprosili dzieci z Torunia na V już edycję świąteczno-noworocznej akcji pod hasłem „Bezpieczeństwo z Mikołajem”. Spod komendy przy ul. Grudziądzkiej 17 wyruszył autobus do Bydgoszczy, gdzie młodzi widzowie mogli obejrzeć przedstawienie pt. „Karnawałowe perypetie”.

Wczoraj tj. 09.12.2013 czterdzieścioro dzieci z toruńskich placówek opieki wyruszyli do Bydgoszczy. W podróży towarzyszyli im: st. sierż. Justyna Oleszczak i asp. Robert Chlebowski funkcjonariusze Wydziału Prewencji toruńskiej komendy na co dzień zajmujący się prewencja kryminalną.

W bydgoskiej Hali Sportowo-Widowiskowej Łuczniczka o godz. 16.00 odbyła się bowiem przygotowana przez policję kujawsko-pomorską wspólnie z Caritas Diecezji Bydgoskiej, Toruńskiej i Włocławskiej niespodzianka. Imprezę poprowadzili funkcjonariusze kujawsko-pomorskiej policji, którzy wystąpili również w przedstawieniu pt. „Karnawałowe perypetie”.

Tematem przewodnim była problematyka poświęcona bezpieczeństwu dzieci. W świąteczne nastroje wprowadził gości zespół muzyczny „Żuki”. Na scenie można było zobaczyć: bydgoskie zespoły taneczne, najmłodszych mistrzów judo trenujących na co dzień w Policyjnym Towarzystwie Sportowym Gwardia, grupę prezentującą brazylijską sztukę walki Capoeira. Najbardziej wyczekiwanym przez wszystkich gościem był oczywiście Święty Mikołaj, który wjechał na halę w asyście policyjnych… antyterrorystów.

Główną ideą przedsięwzięcia była aktywizacja dzieci oraz zapewnienie im niecodziennej rozrywki połączonej z edukacją.