Berliński Złoty Niedźwiedź dla twórców z Torunia

Fot. UM Toruń

Film „The sky high impresion” produkcji Stowarzyszenia Grupa Falco 2 zdobył I miejsce i złotego niedźwiedzia w kategorii najlepszy spot na 51. Międzynarodowych Targach Turystycznych w Berlinie.

Nagroda została wręczona 9 marca 2017 r., podczas uroczystej gali festiwalu filmów promocyjno – turystycznych „The Golden City Gate”. W imieniu Grupy Falco 2 odebrał ją szef stowarzyszenia Jarosław Balcerzewski.

Nagrodzona produkcja to wynik współpracy Grupy Falco 2 z firmą Show Media i autorami niektórych ujęć, między innymi, Pawłem Kozarzewskim i Jeanem Baptiste Chandelieriem, pilotami motoparalotniowymi. Film „The sky high impression” to intro długiego dokumentu pod tytułem „Paralotnia – jak to jest zrobione”, finansowanego ze środków unijnych w ramach promowania marki regionu. Produkcja według scenariusza Aleksandry Gierej i Jarosława Balcerzewskiego promuje paralotniarstwo silnikowe jako najtańszą formę latania, dostępną dla każdego. Zbiór widowiskowych ujęć świata widzianego oczami pilotów pokazuje migawki z wielu krajów świata, także z Polski, w tym z Torunia. Ekstremalne ewolucje, piękne widoki i dobry montaż zostały docenione przez fachowców od filmów promocyjnych. Zobacz film

To już kolejna nagroda dla tego filmu, który ma już na swoim koncie prestiżowe wyróżnienia festiwali w Baku, Zagrzebiu i Lizbonie.