Bezpieczniej w Toruniu [raport]

Fot. Łukasz Piecyk

W ramach kolejnego już porozumienia podpisanego przez Prezydent Miasta Torunia Michała Zaleskiego i Komendant Miejski Policji w Toruniu insp. Macieja Lewandowskiego kolejny już miesiąc większa liczba patroli pojawia się w naszym mieście. Fundusze przekazana przez magistrat pozwalają policjantom na jeszcze większą aktywność i wychodzenie naprzeciw oczekiwaniom społecznym. 

– Do końca lipca bieżącego roku, toruńscy policjanci zrealizowali 1840 dodatkowych służb na rzecz miasta Torunia – informuje podinsp. Wioletta Dąbrowska, rzecznik prasowy KMP Toruń. – Wszystko w ramach podpisanego w tym roku porozumienia pomiędzy Komendą Miejską Policji w Toruniu a Gminą Miasta Toruń.. Zgodnie z oczekiwaniami społecznymi są to umundurowane patrole piesze. Funkcjonariusze są kierowani w głównej mierze w miejsca najbardziej zagrożone. Dodatkowe patrole można spotkać na Starym Mieście oraz podczas imprez organizowanych w naszym mieście.

Do chwili obecnej w ramach zrealizowanych od początku marca do końca lipca bieżącego roku toruńscy policjanci zrealizowali 1840 dodatkowo płatnych służb patrolowych policjanci. W czasie ich pełnienia wylegitymowali 7990 osób. W ramach tego 1387 razy byli wzywani na interwencję, 39 osób poszukiwanych, nałożyli 1411 mandaty karne, skontrolowali 1355 pojazdów, zatrzymali 102 dowodów rejestracyjnych i doprowadzili 117 osób do wytrzeźwienia. Zatrzymali także 56 sprawców przestępstw w tym niestety też 7 nietrzeźwych kierowców.

Posted Under