Masz dla nas temat?
Coś Cię denerwuje?
napisz: redakcja@tylkotorun.pl
zadzwoń: 733 842 795
Masz dla nas temat? Coś Cię denerwuje? napisz: redakcja@tylkotorun.pl zadzwoń: 733 842 795
Bezpłatne badania mammograficzne w Toruniu już w sierpniu
Inga Kaźmierczak 29 lipca, 2014, 0:21 Aktualności Miasto
mammobus
Badania można wykonać w dniach od 1 do 4 sierpnia (fot. archiwum)

Połowa kobiet uprawnionych do bezpłatnego badania mammograficznego w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi wciąż nie skorzystała z możliwości zyskania spokoju o swoje zdrowie. Jeśli jesteś w grupie, która już się przebadała, bądź ambasadorem profilaktyki, zachęć swoje przyjaciółki do zgłoszenia się na badanie! Jeśli jeszcze się nie badałaś – przyjdźcie na badanie razem!

Mammografia to najważniejsze badanie diagnostyczne w kierunku wykrycia raka piersi. Ponieważ jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród kobiet dojrzałych, można powiedzieć, że mammografia to najistotniejsze badanie, któremu świadoma kobieta powinna się regularnie poddawać.
Niektóre z nich nie zdają sobie sprawy z tego, jak istotna jest regularna kontrola i profilaktyka, która umożliwiając wczesne wykrycie zmian nowotworowych, pozwala na ich niemal 100% wyleczenie.

Mammobus w Toruniu pojawi się na ulicy Grudziądzkiej, przy hotelu Filmar. W dniach od 1 do 4 sierpnia kobiety będą miały możliwość darmowego przebadania się. Kobiety pomiędzy 50 a 69 rokiem życia (roczniki 1945-1964), które w ciągu dwóch lat nie miały wykonywanej mammografii, przysługuje im bezpłatne badanie.
Wcześniejsza rejestracja pod numerem tel. 58 666 24 44.


Komentarze

komentarzy

| E-wydanie
| Facebook
| Czytaj także