Biznes w kilkadziesiąt godzin

W dniach 24-26 lutego inkubator Exea Smart Space organizuje trzecią już edycję
Startup Weekend Toruń wspieranego przez Google wydarzenia, podczas którego torunianie (i nie tylko) mają okazję w niecałe trzy dni zbudować internetową firmę (startup). Poprzednie edycje Startup Weekend Toruń odbyły się w 2014 i 2015 i zgromadziły blisko 250 uczestników. Tegoroczny ma szansę pobić ten wynik.

W tym roku tematem przewodnim będzie Internet of Things, czyli trend technologiczny, w ramach którego tworzone są i rozwijane wszelkiego rodzaju sensory, inteligentne zabawki, elementy smart city czy urządzenia medyczne – wszystko to, co może gromadzić i przekazywać rozmaite dane za pomocą połączenia internetowego.

Startup Weekend Toruń trwa 3 dni bez przerwy – całe 54 godziny. Jeżeli masz pomysł na internetowy biznes, to impreza dla ciebie. Znajdziesz tu zespół, który pomoże ci wcielić go w życie i stworzyć pierwszą wersję startupu – internetowej usługi, narzędzia czy serwisu.

To okazja, by nawiązać kontakty z ekspertami i inwestorami, zebrać informacje zwrotne na temat własnych pomysłów czy poznać innych ludzi, z którymi można współpracować przy różnych projektach.

Uczestnikami Startup Weekendów są zarówno osoby na co dzień pracujące w branży nowych technologii (programiści, graficy), jak i ludzie niemający z nią nic wspólnego, którzy mają pomysł na biznes, potrafią kierować pracą zespołu lub zajmują się promocją i reklamą.

W Startup Weekendzie zasadniczo biorą udział dwa typy uczestników. Pierwszy to ludzie, którzy mają pomysł na biznes i szukają sposobu, by go zrealizować, ale nie mają umiejętności graficznych czy programistycznych. Tutaj znajdą chętnych, którzy włączą się w realizację projektu.

Chętni do współpracy to właśnie drugi typ uczestników. Nie każdy uczestnik Startup Weekendu musi przyjść na imprezę z gotowym pomysłem na biznes. Wystarczy, że chce dołączyć do jednego z zespołów. Dla każdego zawsze znajdzie się zajęcie przy pracach nad którymś z projektów.

Startup Weekend rozpoczyna się w piątek po południu. Chętni prezentują swoje pomysły przed uczestnikami, a następnie odbywa się głosowanie. Kilka, kilkanaście pomysłów zbiera wokół siebie gotowe do ich realizacji zespoły, które następnie przystępują do pracy.

Zespoły nie są zdane tylko na siebie. W ekspresowej budowie startupu wspierają ich mentorzy i eksperci, którzy specjalnie na Startup Weekend przyjadą do Torunia. Są to specjaliści w branżach IT, zarządzania czy marketingu z kraju, ale także z zagranicy, którzy odnieśli sukces ze swoimi firmami.

Ostatniego dnia zespoły prezentują wyniki swojej pracy przed sędziami – ekspertami od budowania biznesu i inwestorami. Zwycięzcy otrzymują nagrody od sponsorów.

Bilety na wydarzenie, w cenie których znajduje się wyżywienie na cały weekend oraz rozmaite gadżety, można kupić na stronie www.swtorun.com.

Startup Weekend Toruń po raz trzeci organizuje zespół Exea Smart Space – inkubatora nowych technologii oraz inne osoby, które połączyła pasja do nowoczesnych technologii. Wydarzenie jest również wspierane przez Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu. To kolejna okazja, by po raz kolejny zaznaczyć Toruń na technologicznej mapie Polski.