Masz dla nas temat?
Coś Cię denerwuje?
napisz: redakcja@tylkotorun.pl
zadzwoń: 733 842 795
Masz dla nas temat? Coś Cię denerwuje? napisz: redakcja@tylkotorun.pl zadzwoń: 733 842 795
Błażej Król laureatem nagrody artystycznej im. Ciechowskiego
Michał Ciechowski 5 listopada, 2015, 23:23 Kultura i rozrywka Od Nowa
blazej_krol_nagroda
Artysta odbierze nagrodę podczas koncertu poświęconego liderowi Republiki (fot. nadesłane)

Błażej Król, kompozytor i jeden z najlepszych autorów tekstów młodego pokolenia odbierze w tym roku nagrodę artystyczną miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego. Wyróżnienie wręczone zostanie 19 grudnia podczas koncertu poświęconego pamięci lidera Republiki.

– Król jest wybitnym artystą, który nie tylko komponuje, ale także tworzy autorskie teksty – mówi o laureacie Zbigniew Krzywański, były muzyk Republiki. – Jest poetą i aranżerem dźwięków, a także założycielem zespołu Kawałek Kulki i duetu UL/KR. W ostatnich latach postawił jednak na karierę solową.

Wrażliwość Błażeja Króla doceniona została przez kapitułę konkursową nagrody artystycznej im. Grzegorza Ciechowskiego.

Kapituła, która podejmuje decyzje w tej sprawie, wybiera tych, którzy są nie tylko młodzi, niepokorni, ale także pokazują, że przed nimi równie ważna, ciekawa droga artystyczna, jak onegdaj była przed Grzegorzem Ciechowskim – powiedział prezydent Torunia Michał Zaleski.

Błażej Król nagrodę odbierze podczas grudniowego koncertu poświęconego Ciechowskiemu, który co roku odbywa się w studenckim klubie „Od Nowa”. W tym roku wydarzeń muzycznych będzie jednak więcej. W Centrum Kulturalno-Kongresowym na Jordankach utwory Republiki i Grzegorza Ciechowskiego w aranżacji Adama Sztaby wykona Toruńska Orkiestra Symfoniczna.

Dni Grzegorza Ciechowskiego w Toruniu rozpoczną się 17 grudnia.


Komentarze

komentarzy

| E-wydanie
| Facebook
| Czytaj także