Bryan Adams w poniedziałek otworzy w CSW wystawę fotografii

Uroczysta inauguracja wystawy odbędzie się z udziałem kanadyjskiej gwiazdy (fot. nadesłane)

Już w poniedziałek w toruńskim CSW Bryan Adams otworzy wystawę swoich fotografii, zatytułowaną EXPOSED. To pierwsza w Polsce i tej części Europy prezentacja zdjęć tego artysty, kojarzonego głównie ze sceną muzyczną.

Bryan Adams od lat realizuje się w roli fotografa, współpracując z mediami i projektantami mody – między innymi z Calvinem Kleinem, magazynami „Harper’s Bazaar” i „Vogue”.  Jego fotografie wystawiane były m.in. w Saatchi Gallery i National Portrait Gallery w Londynie oraz w Haus der Kunst w Monachium. Tym razem można będzie zobaczyć je w toruńskim CSW.

Wystawa otwarta zostanie 16 listopada o godzinie 18.00. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

BRYAN ADAMS – EXPOSED ( Obnażeni )

16.11.2015 – 31.01.2016

Wystawa w ramach Międzynarodowego Festwalu Filmowego CAMERIMAGE

Organizatorzy: Fundacja Tumult i Fundacja Sztuki Świata

Wystawa zorganizowana we współpracy z Crossover, Hamburg
Kuratorzy: Anke Degenhard i Mat Humphrey

EXPOSED

Pierwszy z prezentowanych cykli fotograficznych składa się z serii portretów największych sław pop-kultury, między innymi Sir Bena Kingsleya, Mickeya Rourke`a, Sir Micka Jaggera, Lany Del Rey, Kate Moss, Tildy Swinton oraz Amy Winehouse. „EXPOSED” to zbiór stu trzydziestu intrygujących portretów znanych osobistości, które widzowie będą mogli odkryć na nowo poprzez obiektyw Adamsa. Zdecydowana większość zdjęć powstała na zlecenie czasopism, w tym europejskiego „Zoo Magazine” (którego Adams jest współzałożycielem). Niektóre fotografie nie były jednak nigdy wcześniej prezentowane publiczności.

WOUNDED: THE LEGACY OF WAR

Drugi cykl został zatytułowany „WOUNDED: THE LEGACY OF WAR” („Okaleczeni: Świadectwo wojny”) – jego nazwa pochodzi od książki o takim samym tytule. Składa się na niego seria poruszających zdjęć okaleczonych brytyjskich weteranów wojen w Iraku i Afganistanie. Projekt powstawał w ciągu czterech lat (2008-2012) i stanowi niezwykły hołd dla odwagi i hartu ducha ocalałych żołnierzy, którzy zaznali ogromnego bólu i cierpienia. Fotografie eksponują ich zabliźnione rany i kalectwo, stanowiąc wstrząsające świadectwo współczesnych działań wojennych.

Obie serie, „WOUNDED” oraz „EXPOSED”, doczekały się wydań albumowych Steidla, były wystawiane w prestiżowych galeriach i muzeach na całym świecie oraz wielokrotnie nagradzane i recenzowane w najważniejszych pismach poświęconych fotografii. Albumy będzie można nabyć w okresie trwania wystawy w Księgarni Sztuki w CSW.

Bilety:

  • 10 zł bilet normalny
  • 5 zł bilet ulgowy
  • 20 zł bilet rodzinny