„Brygada Misiek” w Baju Pomorskim. Wygraj podwójne zaproszenie!

Premiera spektaklu "Brygada Misiek" miała miejsce podczas Festiwalu Spotkania (fot. Piotr Frąckiewicz)

Od 24 do 27 października Teatr Baj Pomorski wystawi sztukę „Brygada Misiek” w reżyserii Tomasza Mana. Przedstawienie miało swoją premierę podczas rozpoczęcia Festiwalu SPOTKANIA, gdzie zostało pozytywnie ocenione przez krytyków i recenzentów. 

„Brygada Misiek” to grane na żywo hity rockowe lat 80., kawałek historii Polski opowiedziany z perspektywy zabawek i przedmiotów codziennego użytku, nie do końca sentymentalna podróż w przeszłość, radiowa Trójka i koncert zagrany dla samej brytyjskiej królowej. Tytułowy Misiek był kiedyś muzykiem, buntownikiem i przede wszystkim gwiazdą punk rocka. O jego życiu, a tym samym o życiu dzisiejszych 40-latków, czyli rodziców naszych widzów, opowiedzą im m.in. magnetofon Kasprzak, lalka Barbie (która wygląda jak Kora z zespołu Maanam), Indianin, Łowiczanka czy małe żołnierzyki – bohaterowie, którzy doskonale pamiętają stan wojenny albo brak czekolady w sklepach. Magnetofon Kasprzak na bieżąco komentuje wydarzenia dziejące się na scenie. Jego obecność w świecie stworzonym przez Mana staje się oknem na świat zachodniej muzyki i rzeczywistości spoza żelaznej kurtyny oraz powiewem wolności. Jak mówi reżyser, spektakl jest opowieścią o miłości do muzyki, buntu i wolności.

Spektakle będą wystawiane przez trzy dni:

24.10.2013 (czwartek), godz. 10.00
25.10.2013 (piątek), godz. 9.30
27.10.2013 (niedziela), godz. 16.30

Mamy dla Was dwa podwójne zaproszenia na niedzielny spektakl. Dostaną je te osoby, które skomentują ten artykuł na naszym fanpage’u, opisując swoje wspomnienia związane z wybranym rockowym hitem lat 80. Dwie z tych opowieści nagrodzimy właśnie zaproszeniem. Czekamy do soboty do godz. 18.00.