Budowlane Toruń z brązowym medalem

Toruńskie siatkarki nie dały szans przeciwniczkom ze Świecia (fot. Adam Zakrzewski)

Budowlane Volley Toruń zakończyły sezon I ligi piłki siatkowej kobiet na trzeciej pozycji. W dwumeczu o brązowy medal pokonały dwukrotnie 3:0 Joker Mekro Świecie.

Pierwsze spotkanie odbywało się w Świeciu 26 kwietnia. Torunianki od początku spotkania grały bardzo dobrą siatkówkę, i bezproblemowo zwyciężyły w pierwszym secie 14:25. Druga partia rozpoczęła się od prowadzenia Jokeru 6:2. Budowlane jednak potrafiły wrócić do swojej dobrej gry i po chwili doścignąć gospodynie, aby później wyjść na prowadzenie i wygrać 20:25. Trzeci set to świetne rozpoczęcie torunianek, które prowadziły 3:8. Ambitna walka siatkarek ze Świecia nie wystarczyła i ostatecznie uległy 22:25, a w całym meczu 0:3.

Rewanż, który rozpoczął się 3 dni później o godzinie 18:30 był bardziej zaciętym widowiskiem. Pierwszy set zakończył się wynikiem 25:22 dla torunianek. Drugi set był toczony w tempie „punkt za punkt” aż do wyniku 16:15. Wtedy czteropunktową przewagę zbudowały Budowlane, której nie roztrwoniły do końca seta. Partia numer trzy to szybkie prowadzenie podopiecznych trenera Mariusza Soi 10:5. Przewaga uzyskana na tym etapie pozwoliła spokojnie rozegrać końcówkę seta, który zakończył się wynikiem 25:22. Budowlane po raz kolejny zwyciężyły z Jokerem 3:0 i zapewniły sobie brązowy medal pierwszoligowych rozgrywek.