Budżet 2016 przyjęty

W budżecie znalazły się m.in. rozbudowa i projektowanie Trasy Wschodniej (fot. Adam Zakrzewski)

Około 929 miliona złotych – tyle w nadchodzącym roku wynieść ma zadłużenie Torunia. Podczas ostatnich obrad Rady Miasta przyjęto budżet na 2016 rok. Radni Prawa i Sprawiedliwości, Platformy Obywatelskiej i Czasu Gospodarzy. Przeciw zagłosowali polityce z Czasu Mieszkańców.

Na liczne inwestycje drogowe przeznaczono 219 miliona złotych. W budżecie znalazły się m.in. rozbudowa i projektowanie Trasy Wschodniej.  Informacja dot. Trasy Wschodniej, planowanej od pl. Daszyńskiego do ul Grudziądzkiej, spotkała się jednak z krytyką Macieja Cichowicza, wiceprzewodniczący rady miasta z opozycyjnego klubu Czas Mieszkańców. Nawiązał on do wcześniej zbudowanej już Trasy Średnicowej.

Jak poinformowało Radio PiK, poprawki do budżetu zgłoszone przez Czas Mieszkańców zostały odrzucone przez koalicję prezydenta Michała Zaleskiego. Dotyczyły one finansowania dokumentacji budowy Trasy Średnicowej (Szosa Chełmińska-Okrężna), a także połączenie Torunia z węzłem autostradowym w Czerniewicach. Nie pominięto sprawy 11-kilometrowej ścieżki rowerowo-pieszej (w ramach planowania Zielonego Ringu Torunia) oraz obsadzenia zielenią ekranów akustycznych.