Bydgoscy policjanci zlikwidowali laboratorium amfetaminy w Toruniu

Policjanci nad sprawą pracowali od dłuższego czasu (fot. policja)

Policjanci Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy zlikwidowali laboratorium produkujące amfetaminę w Toruniu. Funkcjonariusze zatrzymali 43-letniego właściciela. Do policyjnych magazynów przyjęto 400 gramów gotowej amfetaminy, środki chemiczne i półprodukty do jej produkcji oraz aparaturę.

– Policjanci od dłuższego czasu zbierali informacje dotyczące miejsc, w których mogą być produkowane narkotyki – relacjonuje nadkom. Monika Chlebicz, rzecznik prasowy bydgoskiej policji. – Jedna z nich prowadziła do Torunia, na ulicę Wąską. W jednym z domów, w pomieszczeniach na piętrze, policjanci natrafili na laboratorium produkujące amfetaminę.

Funkcjonariusze na miejscu zabezpieczyli przyrządy służące do produkcji narkotyku, środki chemiczne i półprodukty potrzebne do wytworzenia amfetaminy. Zabezpieczyli także ok. 400 gramów gotowego narkotyku o czarnorynkowej wartości ok. 10 tys. złotych.

– Do policyjnego pomieszczenia dla zatrzymanych trafił 43-letni właściciel laboratorium – dodaje nadkom. Chlebicz. – Kryminalni z Torunia przedstawili mężczyźnie zarzuty wytwarzania i posiadania znacznej ilości substancji psychotropowych. Materiał zgromadzony w tej sprawie trafił do Prokuratury Rejonowej Toruń Centrum-Zachód.

Na poczet przyszłych kar policjanci zabezpieczyli także samochód zatrzymanego wart ok. 13.000 złotych.