Masz dla nas temat?
Coś Cię denerwuje?
napisz: redakcja@tylkotorun.pl
zadzwoń: 733 842 795
Masz dla nas temat? Coś Cię denerwuje? napisz: redakcja@tylkotorun.pl zadzwoń: 733 842 795
Bydgoszcz i Toruń razem na MotoArenie
Angels Toruń 2 lipca, 2015, 17:57 Sport i rekreacja
angels_torun_motoarena_turniej_juniorow_2015_06_06 434
Zespoły z Torunia i Bydgoszczy połączą siły, aby wznieść puchar na MotoArenie. (fot. Daniel Horodyski)

Wspólna bydgosko-toruńska futbolu amerykańskiego zagra turniej na MotoArenie w sobotę, 4 lipca. Futboliści inaugurują „Futbolowe wakacje”- serię bezpłatnych treningów dla młodzieży w wieku 11-19.

4 lipca to jedno z największych wydarzeń za oceanem- Święto Niepodległości USA. W Toruniu na inaugurację „Futbolowych wakacji na MotoArenie z Angels” wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Sportu Rekracji oraz Polską Ligą Futbolu Amerykańskiego i portalem Halftime.pl przygotowano futbolowe święto na najnowocześniejszym żużlowym obiekcie świata. By nie odchodzić od żużlowego klimatu jednym z przeciwników będzie Stal Gorzów, która posiada teraz sekcję… futbolu amerykańskiego.
Gospodarze zagrają jako Metropolitans Toruń/Bydgoszcz (w skrócie BiT Mets) będzie to wspólna drużyna Angels Toruń oraz przeciwnika zza miedzy Bydgoszcz Archers.
Na murawa stadionu przy ul. Pera Jonssona 7 rozegrany zostanie Puchar Dyrektora MOSiR po raz pierwszy w Polsce w juniorskiej formule 11-osobowej z udziałem Stali Gorzów, Mustangów Płock oraz gospodarzy Metropolitans. Zostanie rozegrany również turniej futbolu flagowego (bezkontaktowej odmiany, w której „powaleniem” jest zerwanie flagi umieszczonej na biodrze zawodnika) oraz pokazowe spotkanie seniorów Wikingowie Gdańsk- Mustangs Płock. Wstęp na wszystkie wydarzenia wolny!

sobota, 4 lipca 2015, MotoArena Toruń
Puchar Dyrektora MOSiR Toruń w futbolu amerykańskim juniorskim 11-osobowym i pokazowy mecz drużyn seniorskich Wikingowie Gdańsk (PLFAII)- Mustangs Płock (PLFA8) oraz turniej futbolu flagowego
12:00 J: Mustangs Płock- Metropolitans Toruń/Bydgoszcz (wspólna drużyna Angels Toruń i Bydgoszcz Archers)
13:30 turniej futbolu flagowego (bezkontaktowej odmiany, w której „powaleniem” jest zerwanie flagi umieszczonej na biodrze zawodnika)
14:30 J: Mustang Płock- Stal Gorzów
16:00 S: Wikingowie Gdańsk- Mustangs Płock
18:00 J: Metropoltans Toruń/Bydgoszcz- Stal Gorzów
19:30 dekoracja oraz podsumowanie (wręczenie pucharów za nagrody drużynowe oraz nagród indywidualnych)

Klub Sportowy Angels Toruń przez całe wakacje przeprowadzi bezpłatne futbolowe treningi dla młodzieży z toruńskich szkół- dwa razy w tygodniu we wtorki i czwartki. Zajęcia prowadzić będą licencjonowani trenerzy Angels wsparci seniorami klubu.
Dla gimnazjalistów oraz uczniów starszych klas szkół podstawowych (wiek 11-16) zostaną zorganizowane zajęcia z futbolu flagowego (bezkontaktowa odmiana futbolu amerykańskiego, w której „powalenie” zawodnika odbywa się poprzez zerwanie z flagi umieszczonej na pasku przy biodrze).
Dla młodzieży szkół średnich z toruńskich liceów oraz techników (wiek 16-19) zostaną zorganizowane zajęcia z futbolu amerykańskiego w sprzęcie.
Zapisy na bezpłatne zajęcia trwające całe wakacje: kontakt@futbolowewakacje.pl
Więcej szczegółów na www.futbolowewakacje.pl


Komentarze

komentarzy

| E-wydanie
| Facebook
| Czytaj także