Masz dla nas temat?
Coś Cię denerwuje?
napisz: redakcja@tylkotorun.pl
zadzwoń: 733 842 795
Masz dla nas temat? Coś Cię denerwuje? napisz: redakcja@tylkotorun.pl zadzwoń: 733 842 795
Była 21:37… 9. rocznica śmierci Jana Pawła II
Michał Ciechowski 2 kwietnia, 2014, 21:32 Aktualności
d09
W Toruniu, 7 czerwca 1999 r. papież odwiedził grób Mikołaja Kopernika (fot. UMK)

Była 21:37 – dokładnie 9 lat temu. Na Placu Św. Piotra w Watykanie tłumy wiernych wstrzymały oddech, kierując głowy ku górze. W oknie pojawił się arcybiskup Leonardo Sandri, który przez łzy wypowiedział zdanie, które przeszło do historii: „Nasz Ojciec Święty powrócił do domu Ojca”. Dziś dziewiąta rocznica śmierci papieża z Polski – Jana Pawła II.

My, w 9. rocznicę śmierci Papieża Polaka przypominamy Wam pielgrzymkę Karola Wojtyły do Polski, w której odwiedził Toruń oraz Uniwersytet Mikołaja Kopernika.

Podczas oczekiwania na Ojca Świętego przez 300-tysięczną rzeszę wiernych, na toruńskim lotnisku odbyła się Msza św., poprzedzająca beatyfikację ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego, odprawiona przez współwięźnia z obozu koncentracyjnego w Dachau, ks. kard. Adama Kozłowieckiego.

W Toruniu, 7 czerwca 1999 r. papież odwiedził grób Mikołaja Kopernika, spotkał się z rektorami szkół wyższych, a także modlił się w katedrze świętych Janów. W przemówieniu do ludzi świata nauki papież podkreślił, że to na uczonych i ludziach kultury ciąży odpowiedzialność za dążenie do prawdy i życie prawdą, tak aby współczesny świat ustrzegł się rozpaczy i odzyskał nadzieję.

Wieczorem podczas nabożeństwa czerwcowego Jan Paweł II ogłosił błogosławionym Stefana Wincentego Frelichowskiego, młodego kapłana zamęczonego w Dachau, patrona polskich harcerzy.

 


Komentarze

komentarzy

| E-wydanie
| Facebook
| Czytaj także