Były gracz Legii Warszawa trenuje z Elaną Toruń

Czy Bartosz Żurek dołączy do Elany Toruń? (fot. Łukasz Piecyk)

Oprócz testowanego przez trenera Tomasz Asensky`ego Roberta Kłosa, do gry w Elanie przymierzany jest Bartosz Żurek. Dla byłego zawodnika Legii Warszawa czy Cracovii ostatni czas nie był najlepszy.

22-letni pomocnik rundę jesienną spędził bez klubu po tym, jak nie doszedł do porozumienia z II-ligowym Zniczem Pruszków.

– Trenowałem przez pewien czas z drugim zespołem Lechii – opowiada Żurek. – Nie był to obfity czas, ale przynajmniej pozostawałem w treningu.

Żurek otrzymywał oferty zatrudnienia ale…

– Wydaje mi się, że pewien ekwiwalent trzeba za mnie zapłacić – twierdzi Żurek. – Oferty nie były aż tak zadowalające, aby je przyjąć. Nie chciałem podpisywać byle jakiego kontraktu, więc podjąłem taką, a nie inną decyzje.

Jak przyznaje Żurek, decyzja o podpisaniu umowy z Elaną jeszcze nie zapadła, choć wizja gry i samo funkcjonowanie klubu bardzo mu się podoba.

– Mimo aktualnej pozycji, wydaje mi się, że Elana spokojnie się utrzyma – mówi Bartosz. – Jest tutaj wielu chłopaków, u których widać spore umiejętności i przede wszystkim mają oni parcie na dobre wyniki. Kiedy szkoleniowiec wypełni jeszcze nieznaczne luki kadrowe, to w Toruniu może powstać naprawdę bardzo silna drużyna. Czy ja będę elementem tej układanki? Czas pokaże, ale konkretnego terminu rozwinięcia się sprawy w tym momencie nie znam.