Camerimage: Koszałka, Foremniak i Woronowicz nagrodzeni burzą oklasków

Podczas prapremiery na scenie pojawili się aktorzy wraz z reżyserem filmu (fot. Camerimage)

Prapremiera „Czerwonego pająka” zdominowała czwarty dzień festiwalu Camerimage 2015. A jak zapowiadają się wydarzenia dnia piątego? Z publicznością spotka się m.in. Chris Menges, światowej sławy operator filmowy, laureat dwóch Oscarów.

Pełna sala i gromkie brawa – tak wyglądała dziś prapremiera „Czerwonego Pająka” na festiwalu Camerimage 2015 w Bydgoszczy. Podczas projekcji filmu na sali obecny był reżyser – Marcin Koszałka oraz dwoje aktorów – Małgorzata Foremniak i Adam Woronowicz.

Do kin film wejdzie w piątek, 27 listopada.

Środa na 23. Festiwalu Filmowym w Bydgoszczy również przysporzy miłośnikom kina wiele emocji. Pierwsze seanse startują chwilę przed godziną 10.00. Na zakończenie dnia organizatorzy przygotowali film „Pod mocnym Aniołem”. Główną rolę w nim gra gość tegorocznej edycji Camerimage – Robert Więckiewicz.

Środa, 18.11.2015 r.:

9:45 – Cały świat w szkole projektowania, Szwecja, 59 min.; On Images, Niemcy, 30 min. (Pokazy Specjalne Filmów Dokumentalnych)
[Opera Nova, Sala Filmów Dokumentalnych]

10:00 – blok filmów Konkursu Etiud Studenckich, ok. 150 min.
[Opera Nova, Sala Główna]

10:30 – Sky Above Us, Holandia/Serbia, 97 min. (Panorama Europejska)
[Multikino, sala 6]

10:30 – Feniks, Niemcy/Polska, 98 min. (Kino Państw Basenu Morza Bałtyckiego)
[Multikino, sala 7]

11:30 – Alias Maria, Argentyna/Francja/Kolumbia, 92 min. (Konkurs Debiutów Reżyserskich)
Q&A Press Conference
[Multikino, sala 10]

12:00 – Above and Below, Szwajcaria, 118 min. (Konkurs Pełnometrażowych Filmów Dokumentalnych)
Q&A Press Conference
[Opera Nova, Sala Filmów Dokumentalnych]

12:00 – Dzień DOC LAB POLAND, ok. 300 min.
[Miejskie Centrum Kultury/Kino Orzeł]

12:45 – Detektyw, USA, 60 min.; Fargo, USA, 69 min. (First Look – Konkurs Pilotów Seriali)
[Multikino, sala 6]

12:45 – Salto, Polska, 100 min. (Mistrzowie, którzy odeszli: Kurt Weber i Tadeusz Konwicki)
[Multikino, sala 7]

13:00 – 13 minut, Niemcy, 108 min. (Konkurs Główny)
[Opera Nova, Sala Główna]

14:00 – Misja, Wielka Brytania, 120 min. (Retrospektywa Chrisa Mengesa) + Spotkanie z Chrisem Mengesem
[Multikino, sala 10]

15:00 – Najlepsze Filmy Katowickiej Szkoły Filmowej, ok. 120 min.
[Multikino, sala 7]

15:15 – 10, Holandia, 29 min.; Ojcu, Kanada, 25 min. (Konkurs Krótkometrażowych Filmów Dokumentalnych)
Q&A Press Conference
[Opera Nova, Sala Filmów Dokumentalnych]

15:30 – Karbala, Polska, 115 min. (Konkurs Filmów Polskich)
[Opera Nova, Sala Główna]

15:30 – Everest, Islandia/USA/Wielka Brytania, 121 min. (Konkurs Filmów 3D)
Q&A Press Conference
[Multikino, sala 6]

17:30 – Scena ciszy, Dania/Finlandia/Indonezja/Norwegia/Wielka Brytania, 98 min. (Konkurs Pełnometrażowych Filmów Dokumentalnych)
[Opera Nova, Sala Filmów Dokumentalnych]

17:30 – Kes, Wielka Brytania, 110 min. (Retrospektywa Chrisa Mengesa)
[Multikino, sala 7]

17:30 – Meadowland, USA, 95 min. (Konkurs Debiutów Reżyserskich)
Q&A Press Conference
[Multikino, sala 10]

17:30 – Koniec świata, Polska, 40 min. (Pokazy Specjalne Filmów Dokumentalnych)
Q&A Press Conference
[Miejskie Centrum Kultury/Kino Orzeł]

18:00 – ARRI Big Screen Experience (seminarium)
[Opera Nova, Sala Główna]

18:45 – Sirens, Izrael, 43 min.; Daredevil, USA, 53 min. (First Look – Konkurs Pilotów Seriali)
Q&A Press Conference
[Multikino, sala 6]

19:15 – Seminarium BARCO – Poznaj BARCO Laser i odkryj jego twórczy potencjał
[Opera Nova, Sala Główna]

19:30 – Czas przemian, USA/Wielka Brytania, 117 min. (Pokazy Specjalne) + Spotkanie z Michaelem Hoffmanem i Oliverem Stapletonem
[Miejskie Centrum Kultury/Kino Orzeł]

19:45 – 16 Years till Summer, Wielka Brytania, 82 min. (Pokazy Specjalne Filmów Dokumentalnych)
[Opera Nova, Sala Filmów Dokumentalnych]

20:00 – Seminarium Szkoły Filmowej ELO Helsinki: O krok dalej – Studenci w roli operatorów przy profesjonalnych produkcjach – prowadzi Sławomir Idziak, ok. 90 min.
[Multikino, sala 7]

20:15 – Mandarynki, Estonia/Gruzja, 87 min. (Przegląd Kina Estońskiego)
[Multikino, sala 10]

20:30 – Muhammad: The Messenger of God, Iran, 171 min. (Pokazy Specjalne)
[Opera Nova, Sala Główna]

21:45 – Karski i władcy wszechświata, Polska, 72 min. (Pokazy Specjalne Filmów Dokumentalnych)
[Opera Nova, Sala Filmów Dokumentalnych]

21:45 – Najlepsze Filmy Szkoły Filmowej w Helsinkach, ok. 135 min.
[Multikino, sala 6]

22:00 – American Horror Story: Hotel, USA, 60 min. (Pokazy Specjalne Pilotów Seriali)
[Multikino, sala 7]

22:15 – Pod mocnym aniołem, Polska, 108 min. (Kino Państw Basenu Morza Bałtyckiego)
[Multikino, sala 10]