Casting do filmu fabularnego „Wspomnienie lata”

Zdjęcia do filmu „Wspomnienie lata” rozpoczną się latem tego roku (fot. sxc.hu)

Studio Filmowe Opus Film przygotowuje się do produkcji filmu „Wspomnienie lata” w reżyserii Adama Guzińskiego. Zdjęcia do filmu planowane są na okres letni bieżącego roku. W najbliższą niedzielę casting odbędzie się również w Toruniu.

Casting do filmu „Wspomnienie lata” w Domu Muz przy ul. Podmurnej 1/3 rozpocznie się w niedzielę o godzinie 11. W filmie zostanie przedstawiona historia dwunastoletniego Patryka, który spędza wakacje z matką. To lato będzie bardzo ważne w jego życiu.

– Patryk doświadcza pierwszej miłości, przyjaźni. Ale piękne lato nowych wrażeń i silnych uczuć kończy się odejściem ojca od matki. Chłopiec ma poczucie, że w jakiejś mierze również on zawiódł jego zaufanie. Czy to wrażenie pozostanie mu na zawsze? Jak poradzi sobie w dorosłym życiu? – streszcza fabułę filmu Małgorzata Bereźnicka z Opus Film, firmy, która jest producentem filmu. Najnowszy film Opus Film – „Obietnica” wyświetlana jest w kinach od 14 marca.

Na casting w Domu Muz organizatorzy zapraszają chłopców w wieku od 11 do 17 lat i dziewczynki w wieku od 13 do 15 lat. Podobne castingi odbyły się już w Warszawie, Łodzi, Katowicach, Częstochowie i Lublinie. Być może to właśnie w Toruniu uda się znaleźć odtwórców głównych ról w filmie.

Adam Guziński – reżyser m.in. „Chłopca na galopującym koniu” (Orzeł – Polska Nagroda Filmowa) i „Antychrysta” (Grand Prix festiwalu w Bilbao, specjalne wyróżnienie na festiwalach w Turynie, laury w Walencji i Nicei), a także seriali „Na dobre i na złe”, czy „Plebania” – będzie szukał aktorów do filmu „Wspomnienie lata”, którego akcja toczy się w latach 70. XX wieku.