Masz dla nas temat?
Coś Cię denerwuje?
napisz: redakcja@tylkotorun.pl
zadzwoń: 733 842 795
Masz dla nas temat? Coś Cię denerwuje? napisz: redakcja@tylkotorun.pl zadzwoń: 733 842 795
Casting do sztuki pt: „Czerwony Telefon”
Marcin Tokarz 2 kwietnia, 2014, 11:00 Aktualności Miasto
casting
Casting ma za zadanie wyłonić kandydatów do obsadzenia ról w przedstawieniu (fot. sxc.hu)

Otwarcie Centrum Edukacji Młodzieży w Górsku planowane na październik już teraz stwarza szansę rozwoju umiejętności scenicznych. Role do sztuki „Czerwony Telefon” wciąż czekają na obsadzenie. Casting na aktorów odbędzie się 4 kwietnia o godz. 14:00.

Już w piątek amatorzy teatru będą mogli sprawdzić swoje aktorskie umiejętności w budynku Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu. Organizowany w siedzibie włodarzy województwa casting ma za zadanie wyłonić kandydatów do obsadzenia ról w przedstawieniu pt. „Czerwony Telefon”. To nie lada okazja na pokazanie samego siebie na scenie, choć reżyser sztuki w pierwszej kolejności poszukuje osób z doświadczeniem.

– Najbardziej zależy mi na kandydatach, którzy mieli już cokolwiek wspólnego z teatrem, recytowaniem wierszy, czy może nawet kwestii teatralnych – informuje Justyna Kłosińska, scenarzysta, reżyser i scenograf przedstawienia. – Wskazana jest, także umiejętność śpiewu i improwizacji. Nie oznacza to jednak, że osoby wykazujące potencjał bez doświadczenia nie mają szansy na dostanie roli. Tym razem gorąco zachęcam panów do wzięcia udziału w castingu, choć i panie są mile widziane.

„Czerwony Telefon” aspiruje do rangi prestiżowego w skali regionu, ponieważ inauguruje otwarcie Centrum Edukacji Młodzieży w Górsku. Planowane są dwa przedstawienie, pierwsze dla rodziny, przyjaciół, nauczycieli, osób bliskich aktorów, drugie zaś dla VIP-ów, włodarzy województwa, m.in. marszałka Piotra Całbeckiego. Sztuka nawiązuje do misji centrum, a więc hołdowania największym Polakom w historii. Ma wymiar patriotyczno-polityczny, a zaczyna się w szpitalu psychiatrycznym…

– Na odział trafia nowy pacjent, a większość jest zamknięta w czterech ścianach i nie ma kontaktu ze światem zewnętrznym – opowiada Justyna Kłosińska. – Stoi on przed zadaniem przedstawienia im obecnej sytuacji w Polsce, bo przecież część z nich w szpitalu przebywa od czasu PRLu. Wiele się, zatem zmieniło…


Komentarze

komentarzy

| E-wydanie
| Facebook
| Czytaj także