Celny cios w nielegalny biznes [zdjęcia]

Należności Skarbu Państwa zostały narażone na uszczuplenie w kwocie ponad 1,6 miliona złotych (fot. policja)

Toruńscy policjanci, wraz z funkcjonariuszami Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą zatrzymali trzech mężczyzn, którzy prowadzili w jednej z hal nielegalny skład i wytwórnię krajanki tytoniowej. W związku z ich działalnością Skarb Państwa został narażony na straty w wysokości ponad 1,6 miliona złotych. Za takie przestępstwo grozi wysoka grzywna oraz do 3 lat pozbawienia wolności.

– Kryminalni z toruńskiej komendy odkryli, że w jednym z pomieszczeń magazynowych przy ul. Skłodowskiej działa nielegalny skład i wytwórnia krajanki tytoniowej – relacjonuje sierż. szt. Wojciech Chrostowski z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu. – We wtorek weszli do wytypowanej hali. Wewnątrz magazynu policjanci zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 22, 31 i 37 lat. W pomieszczeniu stało kilkanaście dużych kartonów i kilkadziesiąt worków wypełnionych krajanką tytoniową, dwie maszyny do rozdrabniania liści oraz pojemniki z przygotowanym do pocięcia suszem tytoniowym.

Po zważeniu okazało się, że wstępnie pociętych liści było ponad pół tony, natomiast gotowego produktu (krajanki tytoniowej) blisko półtorej tony. Wstępne wyliczenia policjantów wskazują, że należności Skarbu Państwa zostały narażone na uszczuplenie w kwocie ponad 1,6 miliona złotych.

– Dzisiaj funkcjonariusze będą przesłuchiwać zatrzymanych mężczyzn i weryfikować ich udział w bezprawnym procederze – dodaje policjant. – Za to przestępstwo grozi wysoka grzywna oraz do 3 lat pozbawienia wolności.