Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy zaprasza na Noc Naukowców

W tym roku uczestnictwo w Nocy Naukowców będzie odbywało się w turach (fot. CN Młyn Wiedzy)

Tegoroczna Noc Naukowców w Toruniu odbędzie się przed i w budynku pierwszego centrum nauki w województwie. Już 26 września naukowcy z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika i pracownicy Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy pokażą, że nauką można się świetnie bawić.

– Cieszymy się z tego, że toruński uniwersytet zdecydował się w tym roku zorganizować Noc Naukowców w naszej przestrzeni – mówi Monika Wiśniewska, dyrektor centrum nauki.-  To będzie doskonała okazja do zaprezentowania tego, co robimy na co dzień
W ostatni piątek września w godz. 19.00-23.00 będzie można bezpłatnie oglądać wystawy w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, wziąć udział w naukowej grze detektywistycznej w przestrzeni centrum nauki. Na parkingu przed CNMW stanie namiot, w którym będą ulokowane stanowiska przygotowane przez naukowców z UMK. Uniwersytet pokaże wiele rozmaitych stanowisk z różnych dziedzin nauki. Będzie chemia i fizyka, pojawi się po raz pierwszy geografia, nie zabraknie informatyki w przystępnej formie.

Oczywiście, ze względu na niesłabnące zainteresowanie, będzie można skorzystać z usług popularnych „szklarzy” laboratoryjnych. Zupełnie nowe atrakcje zaoferuje Interdyscyplinarne Centrum Nowoczesnych Technologii – zarówno w Młynie Wiedzy, jak i w swojej siedzibie na Bielanach.

Tradycyjnie „Nocy Naukowców” towarzyszy konkurs plastyczny adresowany do uczniów szkół podstawowych. Tegoroczna zabawa przebiega pod hasłem „Mokra codzienność”. Prace powinny ilustrować, jak ważna jest woda w codziennym życiu człowieka. Należy je przesłać do Centrum Promocji i Informacji UMK (87-100 Toruń, ul. Gagarina 11) do 23 września br. Regulamin konkursu plastycznego jest dostępny na stronie CPiI

W tym roku uczestnictwo w Nocy Naukowców będzie odbywało się w turach, zarówno w przestrzeni Młyna Wiedzy, jaki i w namiocie UMK. W dniu imprezy będzie można odebrać wejściówki na część atrakcji. Na inne będą obowiązywać zapisy. Szczegółowe informacje zostaną podane w najbliższym czasie.

– Ze względu na umiejscowienie części stanowisk na parkingu przy Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy zachęcamy uczestników wydarzenia do skorzystania z komunikacji miejskiej – informuje Marcin Centkowski, rzecznik prasowy CNMW. – Dodatkowo, wspólnie z uniwersytetem podstawimy autobus, który będzie kursował między ICNT na Bielanach a naszym Centrum – dodaje.