Masz dla nas temat?
Coś Cię denerwuje?
napisz: redakcja@tylkotorun.pl
zadzwoń: 733 842 795
Masz dla nas temat? Coś Cię denerwuje? napisz: redakcja@tylkotorun.pl zadzwoń: 733 842 795
Chciał kupić „więcej za mniej”. Sklepowy oszust zatrzymany
Michał Ciechowski 21 grudnia, 2015, 18:54 997 Aktualności Blokowisko
policja_piec-2
Mężczyźnie grozi nawet do 8 lat więzienia (fot. Łukasz Piecyk)

Policjanci z toruńskiej dzielnicy Rubinkowo zatrzymali mężczyznę, który w jednym z hipermarketów zamienił kody kreskowe na towarach. W ten sposób chciał wyłudzić różnicę w cenie przedmiotów. Za swój czyn może spędzić nawet 8 lat w więzieniu.

– Zgłoszenie o przestępstwie otrzymaliśmy w piątek, około godziny 19.00 – relacjonuje sierż. szt. Wojciech Chrostowski z Zespołu Prasowego Komendy Miejskiej Policji w Toruniu.Na miejsce pojechali  funkcjonariusze z komisariatu na Rubinkowie. Od pracownika ochrony dowiedzieli się, że 39-latek próbował wyłudzić towar poprzez zamianę naklejek z kodami kreskowymi. Polegało to na tym, że mężczyzna przekleił kod z produktu tańszego na towar droższy czym  próbował oszukać sklep.

Policjanci przypominają:

Należy pamiętać, że zamiana kodów kreskowych na produktach, w celu zakupienia go po cenie niższej niż rzeczywista, traktowane jest przez polskie prawo jako oszustwo. Kodeks karny za ten czyn przewiduje karę do 8 lat więzienia. Ważne jest, że dotyczy to każdego przypadku niezależnie od wartości wyłudzonego towaru.


Komentarze

komentarzy

| E-wydanie
| Facebook
| Czytaj także