Chciał kupić „więcej za mniej”. Sklepowy oszust zatrzymany

Mężczyźnie grozi nawet do 8 lat więzienia (fot. Łukasz Piecyk)

Policjanci z toruńskiej dzielnicy Rubinkowo zatrzymali mężczyznę, który w jednym z hipermarketów zamienił kody kreskowe na towarach. W ten sposób chciał wyłudzić różnicę w cenie przedmiotów. Za swój czyn może spędzić nawet 8 lat w więzieniu.

– Zgłoszenie o przestępstwie otrzymaliśmy w piątek, około godziny 19.00 – relacjonuje sierż. szt. Wojciech Chrostowski z Zespołu Prasowego Komendy Miejskiej Policji w Toruniu.Na miejsce pojechali  funkcjonariusze z komisariatu na Rubinkowie. Od pracownika ochrony dowiedzieli się, że 39-latek próbował wyłudzić towar poprzez zamianę naklejek z kodami kreskowymi. Polegało to na tym, że mężczyzna przekleił kod z produktu tańszego na towar droższy czym  próbował oszukać sklep.

Policjanci przypominają:

Należy pamiętać, że zamiana kodów kreskowych na produktach, w celu zakupienia go po cenie niższej niż rzeczywista, traktowane jest przez polskie prawo jako oszustwo. Kodeks karny za ten czyn przewiduje karę do 8 lat więzienia. Ważne jest, że dotyczy to każdego przypadku niezależnie od wartości wyłudzonego towaru.