Chciała skoczyć z czwartego piętra

Fot. Łukasz Piecyk

Sprawna akcja strażaków i policjantów toruńskiej komendy zapobiegła tragedii. Z okna na czwartym piętrze bloku przy ul. Wybickiego chciała skoczyć 20-letnia kobieta. Na szczęście mundurowi w porę zareagowali, siłą odciągając ją od okna.

Całe zdarzenie miało miejsce w środę 4 października, około godziny 9.00. Dyżurny toruńskiej komendy otrzymał informację o kobiecie, która chciała wyskoczyć z okna na czwartym piętrze. Od razu na miejsce pojechali policjanci z komisariatu na toruńskim Śródmieściu.

– Na miejscu zjawili się także strażacy, którzy pod oknem rozstawili skokochron oraz karetka pogotowia – relacjonuje mł. asp. Wojciech Chrostowski z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu. – Kiedy policjanci dotarli na miejsce zauważyli młodą kobietę, która siedziała na parapecie okiennym. Nogi desperatki przewieszone były na zewnętrzną stronę. Policjanci wspólnie ze strażakami pobiegli do mieszkania, w którym przebywała kobieta. Drzwi do lokalu otworzyła matka, która zaprowadziła mundurowych pod wejście do pokoju, w którym rozgrywał się dramat.

Wewnątrz znajdowała się siostra desperatki, która podtrzymując ją za ramię, namawiała do zejścia z parapetu. Policjant wspólnie ze strażakiem, wykorzystując chwilę nieuwagi desperatki, siłą odciągnęli ją od okna. Kobieta trafiła pod opiekę lekarzy.

Posted Under