Córka zabójczyni i szaleńca z dzielnicy Cudów

Już 20 września w toruńskim salonie Empik Starówka odbędzie się spotkanie z okazji premiery najnowszej książki Anety Jadowskiej „Dziewczyna z Dzielnicy Cudów” (SQN). Książka jest początkiem nowej serii przygód zatytułowanej – Nikita. W powieści czytelnik, jak zawsze u Jadowskiej, odnajdzie magiczne moce, przeobrażanie się postaci, szczyptę humoru, plastycznie wykreowany świat i tajemnicę.

Nikita, główna bohaterka „Dziewczyny z Dzielnicy Cudów”, córka zabójczyni i szaleńca chce od życia jednego – nie pójść ścieżką żadnego z rodziców. Choć na to może być już za późno. Z Dzielnicy Cudów – części miasta, która w wyniku magicznych perturbacji utknęła w latach 30. ubiegłego wieku – zostaje uprowadzona jedna z piosenkarek renomowanego klubu Pozytywka. Sprawą zajmuje się Nikita. Trop szybko zaprowadzi ją tam, gdzie nigdy nie chciałaby się znaleźć. Na szczęście nad jej bezpieczeństwem czuwa Robin.

Aneta Jadowska jest filolożką, wielbicielką pomysłów niepraktycznych i niełatwych, czym uzasadnia doktorat z literatury i wiele innych ślepych uliczek w swojej biografii. Wiedzie nocny tryb życia, bo w nocy najlepiej jej się pisze i czyta. Na studiach polonistycznych wciąż wysłuchiwała, że fantastyka nie jest poważną literaturą i że nie powinna marnować na nią talentu. Autorka heksalogii o toruńskiej wiedźmie-policjantce Dorze Wilk.

Spotkanie będzie okazją do zadania pytania Anecie Jadowskiej o źródła pomysłu na nową serię powieści, o osobowość nowej bohaterki. Autorka zdradzi również czy w Nikicie można odnaleźć cząstkę jej samej.


20 września, godz. 17:00

Empik Starówka

Toruń, ul. Wielkie Garbary 18