CSW: będą debatować o aplikacjach mobilnych i start-upach

Zuzanna Stańska opowie o mobilnych rozwiązaniach używanych w promocji przez instytucje kultury (fot. nadesłane)

Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” zaprasza na spotkanie poświęcone najnowszym trendom w zakresie technologii internetowych. Gościem spotkania będzie Zuzanna Stańska, autorka popularnej aplikacji mobilnej DailyArt oraz Łukasz Ozimek z Exea Smart Space Toruń, który podzieli się prognozami rynku startupów w Polsce.

Spotkanie odbędzie się 13 marca, o godzinie 19.00 w czytelni CSW w Toruniu.

TEMAT 1: Kulturalny mobile w instytucjach i poza nimi

Instytucje kultury coraz częściej widzą swoją szansę w dotarciu do publiczności poprzez wykorzystanie technologii mobilnych. Celom promocyjnym i edukacyjnym służą nie tylko natywne aplikacje mobilne pisane specjalnie na potrzeby instytucji, ale także serwisy już funkcjonujące, posiadające swoich użytkowników. Podczas prezentacji opowiemy o swoich doświadczeniach związanych z prowadzeniem firmy projektującej rozwiązania mobilne dla instytucji kultury i tworzeniem aplikacji DailyArt.

Zuzanna Stańska – historyk sztuki, właścicielka firmy Moiseum zajmującej się tworzeniem rozwiązań związanych z nowymi technologiami w muzeach i instytucjach kultury. Tworzy edukacyjne aplikacje mobilne popularne na całym świecie, z których największy zasięg zyskało DailyArt. Organizatorka ogólnopolskiej akcji społecznej Dzień Wolnej Sztuki oraz warszawskich spotkań muzealników Metamuzeum. Prezes Stowarzyszenia Klub Przyjaciół Muzeum Narodowego w Warszawie. Autorka bloga poświęconego technologiom w muzeach technoatmuseo.com. Regularnie pisze o nowych technologiach w wielu serwisach internetowych, m.in. na muzealnictwo.com.

TEMAT 2: Startup Nations, czyli jak się rozwinie rynek start-upów w Polsce

Mam start-up czy robię start-up? O tym, jak rozwija się polska scena inkubatorów oraz o tym, gdzie polska scena start-upowa będzie już niebawem opowie Łukasz Ozimek – pomysłodawca i dyrektor Exea Smart Space, nowopowstającego inkubatora dla toruńskich start-upów. Zawodowo od lat związany z Toruńską Agencją Rozwoju Regionalnego S.A. oraz Toruńskim Parkiem Technologicznym. Zaangażowany w powstanie i rozwój nowoczesnego centrum przetwarzania danych Exea Data Center. Twórca toruńskiego oddziału Studenckiego Forum Business Centrum Club oraz Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości w Toruniu.