CSW zaprasza na zajęcia dla najmłodszych

Na kilku wystawach PLASTRA zobaczymy prace ukraińskich artystów (fot. nadesłane)

W najbliższy weekend wszystkie dzieciaki spragnione wędrówek po tajemniczym świecie sztuki mogą zajrzeć do toruńskiego CSW na kolejną „Wyprawę w głąb sztuki”!  Tym razem będą poruszać się w krainie liter, znaków typograficznych i plakatów, prezentowanych w ramach tegorocznej edycji międzynarodowego festiwalu PLASTER.

– W sobotę zapraszamy młodszych uczestników w wieku od 5 do 8 lat, natomiast w niedzielę nieco starszych – od 7 do 12 lat – informuje Katarzyna Toczko z Centrum Sztuki Współczesnej. – Zapraszamy i życzymy wspaniałych przygód w świecie kaligrafii i dizajnu!

WYPRAWA W GŁĄB SZTUKI warsztaty rodzinne towarzyszące 7 edycji Festiwalu Plakatu i Typografii PLASTER

Na kilku wystawach PLASTRA zobaczymy prace ukraińskich artystów. Projekty plakatów sąsiadować będą z kompozycjami  typograficznymi, a także z ilustracjami  i instalacjami przestrzennymi.  Dzieci a także ich opiekunowie będą mieli okazję posłuchać ciekawostek dotyczących wystawy, a także wziąć udział w kaligraficznych eksperymentach i rysunkowo-projektowych zabawach. Dowiemy się  wiele o plakacie i typografii, tworząc liternicze kompozycje.

 

WSTĘP: 7zł / osoba

Obowiązują zapisy pod mailem: eduakcje@csw.torun.pl lub nr tel. 56 610 97 16

/  28.05.2016 /SOBOTA/GODZ.12.00-14.00/

/  29.05.2016 /NIEDZIELA/GODZ.12.00-14.00