Cuciła koleżankę narkotykami

Fot. KMP Toruń

Mieszkanka Torunia cuciła omdlałą koleżankę wcierając jej w dziąsła biały proszek. Funkcjonariusze wezwani na miejsce nietypowego zdarzenia zatrzymali 38-letnią kobietę. Za posiadanie narkotyków odpowie przed sądem.

Wczorajszej nocy (31 sierpnia) o godz. 3:30 funkcjonariusze z Komisariatu Policji Toruń Śródmieście zostali wezwani do dość nietypowej interwencji na Rynek Staromiejski.

– Pewna kobieta będąca w towarzystwie swojej znajomej nagle źle się poczuła i upadła – relacjonuje podinsp. Wioletta Dąbrowska, rzecznik prasowy KMP Toruń. – Druga z nich próbując ją cucić wyjęła woreczek z białym proszkiem i zaczęła wcierać w dziąsła omdlałej koleżance. Zaskoczeni takim obrotem sprawy przypadkowi świadkowie o wszystkim opowiedzieli stróżom prawa. Do pierwszej z nich wezwano pogotowie.

Kobieta trafiła do szpitala. Druga została zatrzymana do wyjaśnienia i trafiła do policyjnej celi, bowiem policjanci odnaleźli przy niej i zabezpieczyli 0,31g grama białego proszku oraz 1 tabletkę niewiadomego pochodzenia. Środki poddane policyjnym testom wykazały obecność w tym pierwszym amfetaminy w drugim extazy. Wczoraj 38 -latka z ust śledczych usłyszała zarzut posiadania środków odurzających za co może jej grozić do 3 lat więzienia.

Śledczy sprawdzają teraz czy nie naraziła ona swoim zachowaniem znajomej na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia.

Posted Under