Curling: dwa ostatnie mecze torunianie rozegrają w Gdańsku

Zawody odbędą się w najbliższy weekend (fot. nadesłane)

Dwa ostanie mecze w Polskiej Lidze Curlingu rozegrają w najbliższy weekend zawodnicy Axla TrzyDoZera.pl. Na torze w gdańskiej Olivii zapadną rozstrzygnięcia co do ostatecznego układu tabeli.

– Będą to dla nas bardzo ważne spotkania – mówi Paweł Piotrowicz, zawodnik toruńskiej drużyny. – Do końca musimy zachować najwyższą koncentrację. Zdobycie jednego punktu zapewni nam dobre miejsce w tabeli i kolejny sezon w lidze. W przypadku dwóch przegranych będziemy musieli liczyć na szczęśliwy układ innych wyników. Dlatego jedziemy do Gdańska w pełnym, pięcioosobowym składzie, a to kto ostatecznie wyjdzie na lód będzie zależeć od dyspozycji dnia i wyników poszczególnych graczy osiąganych podczas przedmeczowych treningów.

Torunianie, zajmujący obecnie w tabeli 7. miejsce, zmierzą się w Gdańsku z zespołami z południa Polski: w sobotę z Curlusami Baniatymi Warszowice (9. pozycja) oraz w niedzielę z Marlex Team Katowice (ta drużyna zapewniła już sobie pierwsze miejsce w lidze). Oprócz tego zostaną rozegrane jeszcze trzy mecze. Po ich zakończeniu poznamy ostateczny układ na podium oraz trzeciego spadkowicza.

Z kolei kilka dni po zakończeniu zmagań ligowych, w Warszawie rozegrane zostaną eliminacje do Mistrzostw Polski. Od 12 do 15 marca o awans do finałów MP będzie rywalizować 12 drużyn, w tym Axel TrzyDoZera.pl Toruń.

Warto też dodać, że na przełomie lutego i marca, także w Warszawie, rozegrano curlingowe Mistrzostwa Polski Par Mieszanych. Zagrało w nich 18 dwuosobowych drużyn. Reprezentująca toruński klub MKS Axel para Aldona Sztyma i Paweł Piotrowicz zajęła w tych mistrzostwach 11. miejsce.