Cykl koncertów jazzowych w Niebie – dziś Bogdan Hołownia

Z okazji walentynek Bogdan Hołownia wystąpił w Turznie (fot. Poza Toruń)

Cykl koncertów jazzowych rozpoczyna się już dziś w toruńskim klubie Niebo. Na pierwszym z zaplanowanych dwunastu wydarzeń wystąpią pianista Bogdan Hołownia i kontrabasista Wojtek Pulcyn. Finansowe wsparcie projektu zapewnił Urząd Marszałkowski.

W ubiegłym roku klub Niebo obchodził jubileusz 10-lecia istnienia. Przez ten czas gościł wielu uznanych artystów, wśród których byli między innymi Adam Nowak, Stanisław Tym, Kevin Mahogany, Tomasz Stańko, Jacek Bończyk, Zbigniew Krzywański, kabaret Hrabi, Mariusz Lubomski i zespół Sofa. W klubie działa Fundacja Platon, jest też miejscem narodzin Instytutu B61.

Pierwszy koncert pod tytułem „Henryk Wars Songbook” odbędzie się w poniedziałek o godzinie 19 w klubie przy Rynku Staromiejskim 1. Będzie można na nim usłyszeć znane utwory z repertuaru Henryka Warsa. Materiał to owoc wieloletniej fascynacji twórczością kompozytorów międzywojnia.

Bogdan Hołownia to pianista pochodzący z Torunia, gdzie rozpoczynał edukację muzyczną. W latach 90-tych studiował w Berklee College of Music w Bostonie. Współpracował między innymi z Januszem Muniakiem, Michałem Urbaniakiem i Janem „Ptaszynem” Wróblewskim. Wojciech Pulcyn jest jednym z najlepszych kontrabasistów w kraju.