Masz dla nas temat?
Coś Cię denerwuje?
napisz: redakcja@tylkotorun.pl
zadzwoń: 733 842 795
Masz dla nas temat? Coś Cię denerwuje? napisz: redakcja@tylkotorun.pl zadzwoń: 733 842 795
Cykl koncertów jazzowych w Niebie – dziś Bogdan Hołownia
Michał Ciechowski 24 lutego, 2014, 18:02 Kultura i rozrywka
Walentynkowy-koncert-Bogdana-Hołowni-w-Pałacu-Romantycznym-w-Turznie-fot.-Adam-Zakrzewski-22
Z okazji walentynek Bogdan Hołownia wystąpił w Turznie (fot. Poza Toruń)

Cykl koncertów jazzowych rozpoczyna się już dziś w toruńskim klubie Niebo. Na pierwszym z zaplanowanych dwunastu wydarzeń wystąpią pianista Bogdan Hołownia i kontrabasista Wojtek Pulcyn. Finansowe wsparcie projektu zapewnił Urząd Marszałkowski.

W ubiegłym roku klub Niebo obchodził jubileusz 10-lecia istnienia. Przez ten czas gościł wielu uznanych artystów, wśród których byli między innymi Adam Nowak, Stanisław Tym, Kevin Mahogany, Tomasz Stańko, Jacek Bończyk, Zbigniew Krzywański, kabaret Hrabi, Mariusz Lubomski i zespół Sofa. W klubie działa Fundacja Platon, jest też miejscem narodzin Instytutu B61.

Pierwszy koncert pod tytułem „Henryk Wars Songbook” odbędzie się w poniedziałek o godzinie 19 w klubie przy Rynku Staromiejskim 1. Będzie można na nim usłyszeć znane utwory z repertuaru Henryka Warsa. Materiał to owoc wieloletniej fascynacji twórczością kompozytorów międzywojnia.

Bogdan Hołownia to pianista pochodzący z Torunia, gdzie rozpoczynał edukację muzyczną. W latach 90-tych studiował w Berklee College of Music w Bostonie. Współpracował między innymi z Januszem Muniakiem, Michałem Urbaniakiem i Janem „Ptaszynem” Wróblewskim. Wojciech Pulcyn jest jednym z najlepszych kontrabasistów w kraju.


Komentarze

komentarzy

| E-wydanie
| Facebook
| Czytaj także