Czujny sąsiad zatrzymał złodzieja

Kryminalni podejrzewali, że włamywacz może mieć na swoim koncie więcej tego typu przestępstw (fot. nadesłane)

Dzięki czujności lokatora mundurowi z Rubinkowa zatrzymali włamywacza. Policjanci udowodnili mężczyźnie w sumie 28 włamań do piwnic, altanek i garaży. Przy dwóch przestępstwach pomagał mu wspólnik. Teraz obydwojgu grozi do 10 lat więzienia.

– W minioną środę dyżurny komisariatu na Rubinkowie otrzymał zgłoszenie o włamaniu do jednej z piwnic w bloku na ul. Teligi – poinformował st. sierż. Wojciech Chrostowski, rzecznik prasowy toruńskiej policji. – Telefonujący mężczyzna poinformował, że przed chwilą zamknął w ciągu piwnicznym mężczyznę, który według niego włamuje się do piwnic. Dyżurny natychmiast wysłał na miejsce mundurowych, którzy zastali tam młodego mężczyznę.

Funkcjonariusze zauważyli, że drzwi jednej z piwnic są uszkodzone. Okazało się, że 23-latek usiłował się tam włamać. Mężczyzna trafił do policyjnej celi. Kryminalni podejrzewali, że włamywacz może mieć na swoim koncie więcej tego typu przestępstw.

– Wnikliwa analiza śladów i dowodów zebranych w toku wcześniejszych spraw pozwoliła na postawienie mężczyźnie w sumie 28 zarzutów włamań do piwnic, altanek i garaży – dodaje policjant. – Przestępstw tych dokonywał od listopada ubiegłego roku. Kradł wszystko co mógł szybko spieniężyć. Jego łupem padały narzędzia, elektronarzędzia, sprzęt wędkarski oraz rowery. Dociekliwość policjantów doprowadziła do odzyskania pięciu skradzionych jednośladów, które wkrótce wrócą do prawowitych właścicieli.

Kryminalni ustalili, że 23-latkowi w dwóch włamaniach pomagał jego rówieśnik. Funkcjonariusze zatrzymali go wczoraj. Mężczyzna trafił do policyjnej celi. Już usłyszał zarzuty. Obydwoje byli już wcześniej za kradzieże i włamania.